Home » Sex a vztahy » 3 tipy, na co se zaměřit pro úspěšný začátek nového vztahu

3 tipy, na co se zaměřit pro úspěšný začátek nového vztahu

Každý vztah prochází nějakým vývojem a pro ty partnerské to platí dvojnásob. To, co si navzájem mohou dovolit manželé po třiceti letech, by u čerstvě zadané dvojice bylo nemyslitelné. Přinejmenším zpočátku se zkrátka vyplatí neriskovat a chcete-li si vztah udržet, musíte počítat s tím, že ne vše je dovoleno. Raději neexperimentujte, dokud se lépe nepoznáte. Jaké nejčastější chyby děláme?

nový vztah
ilustrační foto: pixabay.com – SplitShire

 Minulost poodhalujte postupně

Pro vašeho čerstvého partnera neexistuje choulostivější téma, než dřívější milostný život, který jste vedla. Pokud se vás na to rovnou nezeptá, rozhodně konverzaci o podobných záležitostech nenačínejte. Je nesmysl si myslet, že nový partner by o vás měl hned vědět všechno a když budete něco zatajovat, mohl by s tím mít problém.

Ani vy přece nevíte (nebo snad nechcete vědět?) jak je na tom s bývalými partnerkami on. Jestliže si chcete partnera udržet, myslete na společnou budoucnost a zapomeňte na minulost. A ani po něm nechtějte, aby vám toho příliš odhaloval, mohl by mít pocit, že ho vyslýcháte. Buďte trpělivá.

Jak vlastně vypadám?

Jestli muži něco nesnášejí, tak je to neustálé ženské převlékání, líčení a upravování. Pokud to děláte v soukromí, tak se s tím ještě nějak vyrovnají a naopak ocení výsledek, ale opovažte se svého partnera žádat o hodnocení. Jestliže před něj předstoupíte s otázkou, jak vám to sluší, dočkáte jediné možné odpovědi: budete ujištěna o tom, že ano.

Muži nejsou tomto ohledu směrodatní a navíc se cítí v rozpacích, mají-li pronést verdikt. Třebaže mohou mít jiný názor, neodváží se vám odporovat a většina z nich prohlásí, že jste nádherná. Jestli toužíte po náročnější odpovědi, pak položte tuto otázku kamarádce, které důvěřujete nebo matce či sestře, ale zapomeňte na to, že by nějaký muž mohl objektivně zhodnotit váš vzhled.

Upřímnost nade vše? Ani náhodou!

Nově započatý vztah s sebou nese z obou stran jistá očekávání. A vyplatí se jim vyjít vstříc. Jestli máte pocit, že před svým protějškem nesmíte nic tajit a být za každých okolností upřímná, aby vás později nepřekvapil nějaký kostlivec ve skříni, raději své mínění poupravte. Vztahu totiž mnohdy prospějí drobné lži, které jsou míněny v dobrém.

Řekněte partnerovi, že mu to sluší, i když se vám jeho model příliš nelíbí. Pochvalte mu nový účes, ačkoliv byste si ho představovala zcela jinak. A nejvíce vděčni budou muži za ocenění vykonané práce, byť se jim třeba příliš nepovedla nebo vám připadá zbytečná. Naučte se chválit, vnesete tak do vztahu pozitivní myšlení a dobrou náladu.

Tags