Home » Móda » 4 „údajné“ módní trendy: hity, které se nenosí

4 „údajné“ módní trendy: hity, které se nenosí

Je to již celkem běžná situace: v průběhu celého roku se internetové portály pro ženy zaplňují příspěvky o hitech, které ovládnou naše šatníky příští sezonu. Známe to přitom všechny: málokterá z těch předpovědí se posléze skutečně vyplní. Pokud něco má být žhavým módním trendem, pak by to mělo být zcela běžně vidět na ulici na obyčejných lidech, dostupné v každém oděvním řetězci. U některých „hitů“ se to však příliš nepovedlo a zůstalo jen celebrit, které na sebe chtějí upozornit. Pojďme se na takové kousky společně podívat.

odpuzující móda
ilustrační foto: pixabay.com – Sharky, antimóda

Kalhotová sukně

Jak často dnes vídáte ženy oblečené do tohoto oblíbeného doplňku z 30. let? Přitom na internetu se to hemží články, které poukazují na její slavný „návrat“. Předhánějí se v superlativech: poskytují svobodu pohybu, zakryjí nedostatky v postavě, sluší každé… Pravdou však je, že zatím širokou veřejnost příliš nenadchly. Jestli jejich popularitu zvýší fakt, že už je na sobě měla řada světových celebrit, to se teprve uvidí.

Maxi šaty

Šaty, které končí až hluboko pod kotníky a courají po zemi, jsou možná vhodná na červené koberce, ale na ulici se nehodí. A to i přes to, že se o nich všude píše, jak jsou příjemné, vzdušné, sexy a kdoví co ještě. Tomuto „mýtu“ opět podlehlo jen velmi málo z nás, a která si je jednou oblékne, ta brzy zjistí, že nelichotí téměř žádné postavě. Mnohem vhodnější a daleko častěji k vidění jsou kratší šaty ke kolenům.

Boyfriend džíny

Tyhle džíny vypadají jako pánské, jsou mírně zkrácené, často mají obnošený vzhled a protrhaná kolena. Zkrátka vypadají, jako byste si je půjčila od svého partnera, většinou působí dojmem, jako by byly o dvě čísla větší, než potřebujete. Opravdu jste je už v praxi viděli? Seznamte se dalším trendem, který se opakovaně objevuje na internetu, zatímco v reálu trochu pokulhává. Boyfriend džíny si možná užívají svých patnáct minut slávy za oceánem, u nás ale ještě zdaleka ne.

Tenisky k sukni

Byly doby, kdy by si tenisky k sukni vzal jenom naprostý módní analfabet. A platí to dodnes, třebaže nás zprávy o módních trendech přesvědčují o opaku. Odvážila byste se vyrazit do města v sukni, kterou byste doplnila sportovními botami? Podle návrhářů na tom není nic špatného. Nechcete-li však udělat módní faux pas, raději se do takové odvážné kombinace nepouštějte. Patří mezi ty hity, které jsou vyhrazeny celebritám.

Tags