Home » Zdraví » 5 důvodů, proč kouřit zdravěji s e-cigaretou

5 důvodů, proč kouřit zdravěji s e-cigaretou

V současné době jsou velice skloňovaným tématem tabákové a elektronické cigarety. Není se čemu divit, neboť mnozí kuřáci upřednostnili zdravější a výhodnější alternativu.

e cigareta
ilustrační foto: pixabay.com – Horwin

Elektronické cigarety se staly fenoménem posledních let, přičemž se do popředí dostali kvůli menší zdravotní závadnosti. V následujících řádcích vám dáme hned pět hlavních důvodů, proč se do elektronické cigarety vyplatí investovat.

1. Nekouří

Nespornou výhodou je, že elektronická cigareta neprodukuje tabákový dým s nepříjemným zápachem. Jedinou látkou, která při kouření vzniká, je aromatizovaná pára z tekuté náplně zvané e-liquid.

2. Nesmrdí

Jak jsme již zmínili, z náplně se vytváří aromatizovaná pára, která voní v závislosti na zvolené příchuti. Pára se rychle odpařuje, nezapáchá a neobtěžuje okolí. Můžete si v klidu zapálit v obývacím pokoji u televize, aniž by vás ostatní obyvatelé domácnosti nevynesli v zubech.

3. Žádné toxiny a jedovaté látky

Samotné krabičky tabákových cigaret upozorňují na jejich škodlivost, přičemž způsobují rakovinu a další vážná zdravotní onemocnění. Tabákové cigarety jsou charakteristické vysokým obsahem toxinů a jedovatých látek. Velice nebezpečný je dehet, který vzniká při spalování tabáku. Kdežto jedovaté látky u elektronické cigarety nehrozí. Náplně totiž obsahují pouze nikotin.

4. Volitelné množství nikotinu

Můžete si zvolit množství nikotinu podle své potřeby. Výhodné je to zejména kvůli tomu, že si můžete postupně množství nikotinu snižovat, čímž přestanete být závislí. Na trhu jsou k dostání náplně do elektronických cigaret s obsahem nikotinu od 0 mg do 24 mg. Odborníci uvádí, že metoda odvykání je jednodušší až o 60 % úspěšnější.

5. Stovky příchutí

Vybrat si můžete z pestré škály příchutí tekutých náplní. Kompletní nabídku zhlédnete v internetovém obchodu MojeElektronickaCigareta.cz.

Tags