Home » Bydlení » Balené uhlí – připravte se už teď na zimu

Balené uhlí – připravte se už teď na zimu

Možná se vám zdá nyní uprostřed léta předčasné myslet na zimu, avšak čas letí a na další topnou sezónu je nejlepší se připravit zavčas.

balené uhlí
ilustrační foto: optimtop.cz

Topíte v kotli na uhlí? Pak vás nejspíš každý rok dopředu děsí představa špinavé hromady vysypané před váš dům, kterou budete muset celá rodina společnými silami odklidit do sklepa. Není čas na změnu? Vyzkoušejte prodej uhlí v praktických pytlích.

Balené uhlí hraje prim

Pytlované uhlí je rok od roku oblíbenější. V některých západních zemích, odkud k nám tento trend putuje, dokonce už převyšuje prodej uhlí v pytlích klasické sypané uhlí. A není divu, má to hned několik nesporných výhod. Pojďme si je jednoduše shrnout.

  1. Čistota – uhlí zabalené v igelitových pytlích nenadělá obrovské množství špíny, jako je tomu u sypaného uhlí. Už žádný uhelný prach po celém dvoře, ve sklepě i kotelně.
  2. Skladnost a snadná manipulace – balené uhlí se lehce uklidí na místo, kam potřebujete. Jednotlivé pytle váží 25 kg a každý běžně zdatný muž si s nimi jistě poradí. Už žádné přehazování lopatou.
  3. Kontrola množství – díky dané váze jednoho pytle si snadno přepočítáte množství dodaného uhlí, což je u toho sypaného prakticky nemožné a dodavatelé toho někdy zneužívají. Už žádné zbytečně vyhozené peníze.
  4. Kontrola kvality – na každém pytli je přesně napsané, o jaký druh uhlí jde. Obsah je vždy pečlivě vytříděný a obsahuje jen kvalitní uhlí. Přimíchat do dodávky podíl nekvalitní suroviny je tak nemožné. Už žádné ošizené zboží.

Široký výběr u spolehlivého prodejce

Balené uhlí můžete vybírat z celé škály typů. Například v nabídce společnosti Optimtop s.r.o., jednoho z nejvýznamnějších internetových prodejců pevných paliv v ČR, najdete všechny oblíbené druhy černého a hnědé uhlí pro automatické kotle, klasické kotle a třeba i pro kováře. Všechno uhlí je pečlivě vytříděné a jeho kvalita je sledovaná i během uskladnění a transportu. Po celé České republice vám bude navíc dovezeno zcela zdarma a to už od jedné palety.

Tags