Home » Cestování » Bratislavské hotely

Bratislavské hotely

Bratislava byla významným místem již během vrcholného středověku. Hlavní a největší město Slovenska má návštěvníkům však co nabídnout i v současné době.

Co vidět a zažít ve slovenské metropoli

Například zříceninu jednoho z nejstarších slovenských hradů, ale také velké množství nádherných pohledů, ať mluvíme o tom na Bratislavský hrad nebo na vody majestátního Dunaje, jež má návštěvník prakticky z libovolného zákoutí doslova jako na dlani. Srdcem Starého města je Hlavní náměstí, které je lemováno četnými historickými objekty, hlavně paláci.

Bratislava je však nejen plná památek. Mimo to, že je centrem kultury, je rovněž pro Slovensko střediskem sportu, vědy, vzdělání i ekonomiky. Není divu, že se její krásy se naučili objevovat i turisté. A to včetně těch, kteří sem zavítají přímo z Čech.

Kde se v Bratislavě ubytovat

Hotely v Bratislavě otevírají rovněž velmi pestrou škálu možností. Pohybují se od ubytování, které seženete za příznivější cenu, po možnost si zamluvit luxusní pokoj, kde bude několik strávených nocí nezapomenutelným zážitkem.

Jedním z takových je i čtyřhvězdičkový hotel Mercure Bratislava. Jedná se o hotel nově vybudovaný, který nabízí 175 pokojů vybavených například bezplatným připojením k wifi nebo klimatizací. Výhodou je i jeho poloha, situován je totiž v centru města. Bratislavský hrad je tudíž dosažitelný zhruba během deseti minut pěší chůze. Hotel je vhodný i pro byznys účely vzhledem k sedmi konferenčním sálům s kapacitou 180 míst.

Také hotel Ibis Bratislava Centrum najdete v samém srdci slovenské metropole. Jeho hlavní devizou je především snaha o individuální splnění potřeb každého klienta, včetně těch, kteří mají pohybové omezení. Vybrané prostory konkrétních pokojů jsou totiž plně bezbariérové. Každý pokoj má k dispozici pohodlné manželské lůžko a vlastní sociální zařízení. Jakékoli úpravy na budově byly navíc koncipovány v souladu s šetrným přístupem k životnímu prostředí podle certifikátu ISO 9001/14001.

Tags