Home » Cestování » Dovolená se blíží! Poradíme, jak vybrat ideální cestovní pojištění

Dovolená se blíží! Poradíme, jak vybrat ideální cestovní pojištění

Právě nyní se začínají objevovat ty nejvýhodnější first minute nabídky na dovolené. Máte již vybráno a těšíte se, až odjedete relaxovat k moři? Nebo patříte mezi aktivní cestovatele a už plánujete, že vyrazíte na túru do Alp?

porta-book.cz_online_ergo_cz_nahledovy
ilustrační foto: ergo.cz

Ať tak či onak, kromě oblečení, opalovacího krému, knížky a dalších věcí, si rozhodně musíte „přibalit“ kvalitní cestovní pojištění. V tomto článku vám poradíme, na co si při jeho výběru určitě musíte dát pozor!

Musíte ho mít vždy
Pokud si myslíte, že cestovní pojištění nemusíte mít, tak na to hodně rychle zapomeňte! Bez cestovního pojištění riskujete, že za ošetření v zahraničí budete platit hodně vysoké částky, které se v případě vážnějších úrazů mohou vyšplhat až do milionů korun. Za výhodné cestovní pojištění se zpravidla platí v řádech desítek korun za den, takže se určitě nejedná o žádnou závratnou sumu! Pokud máte na dovolenou, určitě máte i na pojištění…

porta-book.cz_online_ergo_cz_01

Co vše by mělo pojištění zahrnovat
Základní cestovní pojištění se musí vztahovat na krytí léčebných výloh. Je určitě na místě si sjednat i doplňkové úrazové pojištění. Součástí pojistky může být i pojištění zavazadel (proti poškození, ztrátě i zpoždění) a jistě je vhodné i pojištění odpovědnosti. U všech je nutné sledovat výši pojistného plnění. Čím vyšší suma je, tím lépe pro vás. Je také výhodnější, pokud pojišťovna nabízí i asistenční službu – informujte se o tom. Myslete i na to, že někdy se budete muset ošetřit i sami. Pro tyto případy si zařiďte cestovní lékárničku.

Kde sjednat nejvýhodněji
Pokud chcete získat nejvýhodnější pojistku, spočítejte si cestovní pojištění online. Některé pojišťovny nabízejí pro on-line cestovní pojištění výrazné slevy. Nezapomeňte si s sebou do zahraničí vzít kartičku od pojišťovny jako ověřující doklad, že pojištění máte!

Tags