Home » Krása » Gel vs. akryl: Jaká metoda úpravy nehtů je lepší

Gel vs. akryl: Jaká metoda úpravy nehtů je lepší

Stydíte se při pohledu na vaše nehty? Lámou se vám a třepí? Toužíte mít každý den krásně upravené nehty, ale nemáte čas se o ně starat? Na výběr máte ze 2 možností: Zvolit lze nehty akrylové nebo gelové. Máme pro vás srovnání hlavních pozitiv a negativ obou řešení.

nehty
ilustrační foto: pixabay.com – Foundry

Akrylové nehty: Výhody a nevýhody

Akrylové nehty jsou mnohem pevnější než gelové nehty. Je to jejich výhoda a současně i velké mínus. Pokud budete neopatrná a vyvinete na nehet větší tlak, dojde k jeho odlomení a nepříjemnému poranění. Nehty vypadají velmi elegantně, jsou určeny hlavně pro ženy, které vykonávají málo namáhavou manuální práci. Výhodou nehtů je poměrně snadná aplikace, nevýhodou vyšší cena komponent. Při aplikaci nehtů uniká z lepidla nepříjemný zápach. Velkou nevýhodou je, že pod nánosem lepidla nemohou přírodní nehty „dýchat“. Jsou proto náchylnější ke vzniku plísní a ztrácení přirozenou pevnost.

Výhody a nevýhody gelových nehtů

Aplikace gelových nehtů trvá zpočátku déle, ale pokud zvládnete techniku, vytvoříte doma gelové nehty za méně než půl hodiny. Gelové nehty jsou tvrdé, ale zároveň pružné. Snižuje se tím riziko jejich poškození nebo úplného odloupnutí, a to i při větší zátěži. I v jejich případě si lze pohrát s výběrem barev a ozdob. Hitem současné doby jsou tyto zdobící folie na nehty. Gelovky nejsou pro přirozené nehty tak velkou zátěží. Po aplikaci nevyžadují zvláštní péči, vydrží krásné až 1 měsíc.

Doma nebo v salonu?

Oba typy nehtů si hravě vytvoříte doma. K aplikaci gelových nehtů je třeba si pořídit minimálně startovací sadu. Důležité je, aby startovací sada na gelové nehty obsahovala kvalitní UV lampu, minimálně s výkonem 36 W. Domácí aplikace nehtů vyjde v obou případech levněji než v salonu. Při aplikaci buďte pečlivá a nespěchejte. Pokud potřebujete inspiraci pro atraktivní vzhled nehtů, podívejte se na aktuální trendy. Kterou variantu zvolíte?

Tags