Home » Krása » Jak na korektory

Jak na korektory

Jestliže vás trápí nepříjemné kruhy pod očima, nesjednocený tón pleti, pupínky nebo také červené skvrny na pleti, můžete vše zažehnat správným korektorem, který zvládne bez jakýchkoliv problémů zamaskovat všechny tyto nedokonalosti. Když se ho naučíte správně používat, máte nad nedokonalostmi své pleti vyhráno.

korektory_hlavní

Předejděte chytře vašim nedokonalostem

Tajemstvím krásné, zdravé a tedy i bezchybné pleti je prevence. Pravděpodobně vám asi nemusíme připomínat, že chladnější dny dávají každé pleti zabrat a je potřeba mimořádně dbát na jejich ochranu. Proto se doporučuje používat pleťové krémy, které jsou s vysoce ochranným SPF faktorem, který bude vaši pleť chránit proti velmi nepříjemnému a hlavně ostrému zimnímu slunci.

Naprostou a jasnou samozřejmostí je také důkladné a poctivé večerní odlíčení obličeje a také následnou péčí, která je v podobě kvalitního hydratačního nočním krému. Vaše póry tak nemají šanci se ucpat a celá tato práce a péče o pleť se odrazí na vaší krásné a zdravé pleti.

V případě, že se na vaší pleti už nějaké nedokonalosti objeví, rozhodně nemusíte propadat zoufalství. Jediné, co vám v tomto případě zbývá, je naučit se používat vychytávku jménem korektor a udělat jej nepostradatelnou součástí vaší kosmetické tašky. Na výběr máte z široké nabídky nejrůznějších barev a konzistencí korektorů.

korektory2

Barevné korektory

Dobrou zprávou je, že mimo tělových a také růžových odstínů korektorů můžete na trhu najít také korektory žluté a i zelené. Bohužel se většinou nedají pořídit samostatně, ale lze je koupit jako součást kompletní palety korektorů. Rozhodně se nemusíte ale obávat toho, že byste je nevyužila.

Zelené korektory jsou ideální pro neutralizování načervenalých míst vaší pleti a také na červené skvrnky, které zůstávají po zahojení nepříjemných pupínků. Naopak zase žlutý korektor využijete v případě, kdy bojujete s fialovými kruhy pod očima či také popraskanými žilkami po vašem obličeji.

Pokud si nevěříte ve vašich schopnostech vizážistky či nejste zastáncem zbytečného množství korektorů, vyberte si jeden, který bude odpovídat vašemu odstínu pleti. Nezapomeňte, že pokud potřebujete zamaskovat kruhy pod očima, je jasnou volnou korektor, který bude o odstín světlejší než je vaše pleť. Z praktických důvodů je lepší, když budete mít vždy po ruce minimálně dva různé odstíny korektorů. A to jeden, který bude odpovídat tónu vaší pleti a ještě jeden ve světlejším odstínu, který můžete využít na kruhy pod očima.

korektory3

Je lepší tekutý nebo tuhý?

Je nepsaným pravidlem, že korektory v tuhé formě jsou spíše pro zakrývání nedostatků vaší pleti, zatímco korektory tekuté jsou ideální pro zakrývání kruhů pod očima. Výhodou tekutých a krémových je fakt, že s nimi můžete zamaskovat i nepříjemné pupínky, ale jsou na druhou stranu nevhodné pro zakrývání kruhů pod očima. Vaše citlivé oční okolí by tímto korektorem bylo opravdu zbytečně vysušené, navíc by se zvýraznily vaše vrásky, tudíž by byl dojem přirozenosti pryč.

Jak tekuté, tak i krémové korektory se mohou na rozdíl od těch tuhých pochlubit další skvělou výhodou – a to, že je můžete na hřbetu ruky snadno namíchat společně s make-upem a vytvořit tak lehce ten správný odstín pro vaši pleť.

Jak správně nanášet make-up

Korektory lze na tvář nanášet buď štětcem, nebo také je můžete velmi prakticky zapracovat prsty. Korektory se ovšem nesmějí roztírat jako make-up, ale naopak se musejí do pokožky velmi jemně vklepávat, aby bylo docíleno přirozenějšího vzhledu.

Korektory lze použít přímo na podkladový krém, či popřípadě i bázi, aby bylo docíleno lepšího efektu přirozenosti. Nedokonalosti na vaší pleti tak budou kryté hned dvakrát a navíc můžete sama zjistit, že mnohé menší nedostatky velmi šikovně schová i kvalitní make-up.

Stejně jako u každého kosmetického výrobku, i v otázce korektorů platí, že méně je častokrát více. Je proto efektivnější, když začnete s malým množstvím, které poté podle potřeby zvyšujete. Jestliže korektoru nanesete na pleť až příliš mnoho, bude mít korektor tendenci nahromadit se do mimických vrásek a budete mít tak více škody, než potřebného užitku.

Tags