Home » Bydlení » Jak udělat přehlednější šatník a botník

Jak udělat přehlednější šatník a botník

Pokud bydlíte ve větším rodinném domku a máte možnost nechat postavit šatník a botník jako samostatné místnosti, rozhodně to udělejte. Samostatný šatník je mnohem komfortnější a efektivnější než skříně v ložnici.

regál do šatny
ilustrační foto: t-regaly.cz

Botník jako samostatná místnost také nijak nebude kazit vzhled interiéru, než kdyby byly v chodbě velké dřevěné botníky. Vždy je ale velmi důležité myslet na to, jak své šatníky a botníky vybavíte, aby byly opravdu přehledné a efektivní. Jak na to?

Pomoci mohou regály

Jestliže si myslíte, že kovový regál je vybavení, které patří výhradně do garáží, dílen a na půdu, jste na omylu. Samozřejmě, že v těchto prostorách nachází regály největší využití, ale díky svým přednostem se skvěle hodí i pro jiné účely. A jedním z nich je právě vybavení šaten a místností pro boty. Vždy je ale zapotřebí vybrat ten správný druh.

Jaké regály do šaten

Do šaten volíme regály s kovovou nebo hliníkovou konstrukcí. Velmi důležitá je volba polic. Pro styk s oblečením se příliš nehodí kovové police, proto raději volte police s dřevotřískovými deskami. Třísek se bát nemusíte. Police by měly být opracovány do hladkého stavu, takže se vaše oblečení nikterak nepoškodí. U regálů je obrovskou výhodou jejich variabilita v rozmístění polic. Mezeru mezi jednotlivými policemi si můžete volit podle vlastního uvážení. A na rozdíl od polic ve zdi nebo ve skříni můžete rozestavení polic u regálu kdykoliv měnit.

Jaké regály do botníku

I do botníku mohou být voleny regály s hliníkovou nebo kovovou konstrukcí. Oba materiály jsou odolné proti běžným nárazům i proti opotřebení. Pro regál do botníku ale raději volte nerezové police. Boty mohou být mokré od sněhu nebo deště. Dřevotřískovým policím nedělá vlhkost dobře. I když jsou proti vlhkosti dřevotřískové desky impregnované, nerez je mnohem jistější materiál pro toto využití. I u bot jistě oceníte variabilitu polic.

Tags