Home » Móda » Jaké botky jsou ideální pro podzim a jak se o ně starat

Jaké botky jsou ideální pro podzim a jak se o ně starat

Myslíte si, že sychravé podzimní počasí nedává moc šancí na to, nosit krásné boty? Také žijete v přesvědčení, že k podzimu patří jen kozačky? Jste na omylu a my vás o tom rádi přesvědčíme. Přinášíme vám inspiraci v podobě několika tipů na krásnou podzimní obuv a současně vám poradíme, jak se o boty starat, aby je deštivé počasí nezničilo…

Triky, které stojí za pohodlím

Pokud vybíráte boty na podzim, nemusíte se vlastně ničeho vzdávat. Nosit můžete třeba i vaše oblíbené baleríny. Stačí o jejich výběru jen přemýšlet. Pokud se nechcete balerín vzdát, vybírejte ty s podpatkem. Je to praktičtější, protože díky podpatku není chodilo v blízkosti země, takže nedochází k prochladnutí. Vhodnou alternativou jsou také lodičky na platformě.

Ta zajistí, že i v případě deště do bot nenateče. Aby vám nebyla zima, volte do těchto bot silonové ponožky a pořiďte si návleky na lýtka. Nemusíte se bát ani extravagance. Letos se budou nosit i hodně barevné podkolenky, které v balerínách i v lodičkách vypadají cool. Pro chladnější dny samozřejmě doporučujeme polokozačky či kotníkové boty.

obuv od rejnoka
Foto: rejnokobuv.cz

Jaký materiál?

Podzimní počasí je nepředvídatelné, právě proto je nutné přemýšlet nad volbou materiálu bot. Existují vlastně 3 možnosti. Koupit můžete boty z textilu, syntetických materiálů nebo kůže. Problém u bot z textilu je, že mohou snadno propustit vlhkost, zatímco syntetika ani kůže tak rychle vodu k vašim nohám nepustí. Vždy je nutné myslet na ošetření bot. Použít můžete speciální spreje, vosky či roztoky. Před ošetřením je vždy nutné boty očistit a až poté přípravek nanést. Je třeba ho nechat řádně zaschnout.

Když promoknou, nepanikařte

Stát se může, že vás déšť překvapí a vy i vaše boty promoknete. V tomto případě nepanikařte. Boty doma svlékněte a dejte je na teplé místo vysušit. Pomůže, pokud do bot dáte novinový papír, který pomůže vytáhnout vlhkost. Jakmile budou boty suché, opět byste je měli ošetřit.

TIP – chcete nakoupit špičkovou obuv za dobrou cenu? Podívejte se na rejnokobuv.cz a vyberte si!

Tags