Home » Ostatní » Když potřebujete vybrat ideální dárek pro obchodního partnera

Když potřebujete vybrat ideální dárek pro obchodního partnera

Má-li dárek potěšit, musí odpovídat vkusu osoby, pro níž je určen. Vybrat dárek pro přátele nebo rodinu je snadné, může to být ale i věc zapeklitá – zvláště v případě, kdy potřebujete potěšit obchodního partnera a udržet si jeho přízeň do budoucnosti.

reklamní předměty
ilustrační foto: imi.cz

Řešíte tento problém a nevíte si rady? Nemusíte, od toho jsme tu my. Přinášíme vám několik rad, kterými se při výběru takových dárků řídit a samozřejmě přidáme i tipy na netradiční reklamní předměty, se kterými rozhodně zabodujete! 

Není partner jako partner

Každá firma má vlastně dva druhy obchodních partnerů. Prvním jsou zákazníci, druhým větší odběratelé – tedy partnerské firmy. Na obou záleží a je třeba si je hýčkat. To jde velmi lehce právě pomocí různých dárků. Na čem opravdu záleží, je jejich vzhled a účelnost. 

Musíte se odlišit ve všech případech! 

Zákazníci milují dárky malé a praktické. Klíčenky, propisky, otvíráky či diáře jsou klasickou, kterou potěšíte vždy. Je ale nezbytně nutné, aby jejich design byl odlišný. Musí charakterizovat vaší firmu. Lepší je, pokud zvolíte výrazné barvy, aby bylo na první pohled jasné, že se jedná právě o „ty vaše“. Jestliže chcete opravdu potěšit, nezůstávejte jen u klasiky. Vaše reklamní předměty to mohou být třeba i kšiltovky, populární powerbanky, skládací nákupní tašky apod. 

Originalita se cení!

Pokud slouží vaše reklamní předměty jako dárky pro významné obchodní partnery, musíte se nad celou věcí zamyslet více. Originalita v tomto případě vítězí. Nebuďte jedním z davu a nechte si vyrobit dárky, které mají styl. Super nápad je například houpací síť s potiskem loga firmy či kompletní sada na grilování. Váš partner si na vás vzpomene vždy při příjemné příležitosti a to je velký plus pro vás. Zajímavým dárkem mohou být například i multifunkční nože či sada šálků na kávu. Fantazii se rozhodně meze nekladou – platí pravidlo, že čím nápaditější, tím rozhodně lepší.

Rada na závěr – pokud si chcete obchodního partnera „přitáhnout“ nedávejte mu dárky jen na Vánoce! Potěšte ho i v den narozenin, svátku či výročí jeho firmy! 

Tags