Home » Ostatní » Kontrola čtyřkolého mazlíka před zimou

Kontrola čtyřkolého mazlíka před zimou

Zima už se pomalu ale jistě blíží. Pokud máte automobil a budete v zimě jezdit, je třeba začít jednat. Je nutné zkontrolovat stav automobilu a provést speciální přípravy. Poradíme vám, na co vše je potřeba si dát pozor. Přípravu automobilu na zimu klidně zvládnou i ženy samy!

servis
ilustrační foto: pixabay.com – PublicDomainPictures

Kapaliny je třeba dolít a vyměnit

V první řadě je nutné zkontrolovat kapaliny. Auto v zimě potřebuje nemrznoucí směsi, jinak si koledujete o obrovské problémy. Nemrznoucí směs je potřeba nalít do nádržky s chladící kapalinou. Nezbytností je doplnění nemrznoucí směsi do nádržky ostřikovače. Pokud byste to neudělala, obyčejná směs by mohla zamrznout a v nejhorším případě by způsobila poškození samotné nádržky.

Brzdy, kola a karoserie

Je třeba provést důslednou kontrolu brzd. V tomto případě je lepší zajet do servisu a nechat si provést servis od odborníků. Stejně je to i s pneumatikami, uvědomte si, že zimní pneumatiky jsou povinnost. Za jejich výměnu v servisu zaplatíte třeba i jen 350 Kč. Jízda po nasolených silnicích může poškodit karoserii auta. Jestli je někde poškozena, je třeba místa opravit, i s tím vám nejlépe pomohou v servisu.

Zkuste se procvičit

Jízda v zimě není hračka. Pokud si za volantem nejste jistá, můžete absolvovat speciální školu smyku. Kurzy pořádají autoškoly. Jestliže hledáte kvalitní autoškolu, zkuste to na této adrese.

Další výbava

Do auta byste si měla připravit speciální zimní výbavu. Po ruce je určitě dobré mít smetáček, kterým setřete napadaný sníh a také škrabku. Vhodné je mít i přípravek na odstranění námrazy ze skla. Pokud budete vyrážet do hor, musíte si připravit horské řetězy. V některých úsecích jsou dokonce povinné. Kupte si také náhradní žárovky do světel.

TIP na závěr

Pokud budete mít auto v pohodě, nebojte se vyrazit na zimní dovolenou! Vřele vám můžeme doporučit horský hotel pod Gerlachom v malebných Tatrách!

Tags