Home » Bydlení » S kvalitní zakrývací plachtou je možné zakrýt prakticky vše

S kvalitní zakrývací plachtou je možné zakrýt prakticky vše

Zakrývací plachty – produkt, který je velmi dobře znám všem majitelům rodinných domů a také vlastníkům firem. S jejich pomocí se totiž dá ochránit před působením vnějších vlivů skoro vše.

plachty
Foto: peplachty.cz

I věci uskladněné na venkovních plochách mohou být s pomocí plachet ochráněny od přímého působení slunce, deště a také od sněhu. Všechny tyto vnější vlivy mají totiž výrazný vliv na stárnutí materiálu, ztrátu odolnosti i dalších vlastností. Jak má vypadat opravdu univerzální plachta?

Nezajímají nás rozměry, ale materiál a výroba

U zakrývacích plachet neexistuje žádný univerzální rozměr, který by byl vhodný na vše. Každý z nás potřebuje plachtu odlišné velikosti a velikost je vždy vybírána podle aktuální potřeby. Vždy a u zakrytí všech druhů materiálů a zboží je ale zapotřebí vysoká kvalita materiálu a pevné provedení. Ideálním materiálem pro moderní zakrývací plachty by měl být tkaný polyetylen s tloušťkou provedení mezi 0,2-0,4 mm. Důležitá je také gramáž materiálu. Minimálně by plachty měly mít gramáž 150g/m2, ale lepších vlastností dosahují plachty s gramáží 200g/m2. Chybět by neměla ani kovová oka na krajích plachty pro upevnění s ideálními rozestupy 0,5m.

Specializovaní výrobci nabídnou i výrobu na míru

Pokud budete vybírat plachty v obchodech nebo hobby marketech, může se stát, že požadovaný rozměr nenajdete. Vždy je lepší vybírat přímo u výrobce. Na našem trhu je specialistou pro výrobu zakrývacích plachet společnost Plachty Štěpáník. Tato společnost vyrábí plachty přesně podle výše zmíněných parametrů. Vydrží vysoké teploty (do 85 °C) i mráz (do -50 °C). Navíc je možné objednávat i atypické provedení velikosti plachet podle vašich parametrů – tedy plachty na míru.

Nejen plachty, ale i další produkty

Společnost Plachty Štěpánik je specialistou na výrobu plachet v širokém zastoupení. Plachty ale nejsou jedinou součástí nabízeného sortimentu. Kromě nich nabízí také stínící sítě na ploty, plachty na zakrytí vagónů, autoplachty nebo výrobu reflexních vest.

Tags