Home » Zdraví » Laserová operace očí u doktorky Rau

Laserová operace očí u doktorky Rau

Trápí Vás zdravotní potíže s Vaším zrakem?

laserová operace očí
ilustrační foto: dr-rau.cz

Pražská klinika doktorky Rau je špičkovou oční klinikou Praha, která se zabývá veškerými metodami refrakční chirurgie. Ačkoliv je nošení dioptrických brýlí považováno svým způsobem za módní doplněk, může být nošení dioptrických brýlí také značně nepříjemné. Brýle totiž vadí zejména při sportování. Jistě znáte ten pocit, když si jdete s kamarádkou zaběhat, avšak brýle Vám při pocení sjíždí z nosu. Spousta lidí si často stěžuje na nošení dioptrických brýlí zejména v letním období, kdy je potřeba chránit zrak před slunečními paprsky.

Laserová operace očí je jednou z nejúspěšnějších metod, jak se odstranit zdravotní potíže s očima. Mezi nejosvědčenější způsoby laserové operace očí patří metoda LASEK. Laserovou metodu LASEK je možné použít při ošetření nižší, střední a vyšší krátkozrakosti, dalekozrakosti i astigmatismu. Při dalekozrakosti se doporučuej použít metodu LASEK do čtyř dioptrií. Při krátkozrakosti je to do sedmi dioptrií. Více informací o samotné operaci naleznete na této webové adrese www.dr-rau.cz. Povrch oka je při laserové operaci znecitlivěn pomocí anestetických kapek.

Okolí oka je kryto sterilní rouškou a pod víčko se umisťuje malý rozvěrač, který má bránit mrkání, které by při laserové operaci neumožňovalo komfortnost daného zákroku. Vrchní epitelová rohovková vrstva při této operaci je pouze uvolněna a odklopena. Pod epitelovou rohovkou vrstvou se nachází samotná rohovka, která se ošetří laserem. Po operaci se epitelová vrstva vrátí na své původní místo. Po použití laserové metody LASEK se nemusíte obávat vzniku jizvy.

Tags