Home » Ostatní » S Lego City můžeš mít vlastní policejní stanici, dokonce i vlastní náměstí

S Lego City můžeš mít vlastní policejní stanici, dokonce i vlastní náměstí

Už odmalička děti přemýšlejí, čím budou až vyrostou. Někdo chce být popelářem, jiný zase milionářem nebo slavným fotbalistou. Ale jak vybrat tu správnou profesi včas, aby se v dospělosti nic nezanedbalo?

lego
ilustrační foto: hracky-4kids.cz

S velmi oblíbenou řadou stavebnice Lego City budou mít děti rozhodování o něco snazší. Sice nezaručujeme, že v budoucnu natrefí na vytouženou práci, s Lego City si však mohou vyzkoušet všechna povolání i všechny situace každodenního života “dospěláka”!

Lego City přibližuje dětem každodenní situace formou hry

I když je stavebnice Lego určená spíše pro kluky, holčičky si s ni vyhrají stejně dobře! Řada Lego City dětem přibližuje situace a nástrahy každodenního života a to formou hry. V nabídce řady tak můžete najít stavebnici – Náměstí, v ni najdeš mobilní jeřáb, čistící vůz, červený autobus, spoustu figurek a dalších potřebných doplňků. Na náměstí probíhá velkolepá událost – usazení nové sochy! Jak tohle všechno dopadne? To rozhodneš jedině ty sám! Buď můžeš nechat příběhu hladký průběh a sochu hezky a stabilně usadit. Ovšem také můžeš popustit uzdu své fantazii a sochu nechat spadnout a rozbít se o tvrdý beton. To ovšem bude chtít pořádné vyšetřování. Co když došlo i ke zranění? S Lego City sadami žádný problém. Vhod ti přijde i sada Jednotka s policejním psem či Vrtulníková hlídka. Nebo nech sochu sochou a vzhůru zachraňovat svět! Se sadami Hasičské auto, Hasičská stanice či Policejní hlídka ti půjde zachraňování ” levou zadní”.

Spousta hry a poučení

Lego kostky nejsou pouze hračkou. Mají i vysoce edukativní význam. Díky Lego City si dítě uvědomuje existenci záchranných sborů. S Legem dítě vstupuje do světa každodenních starostí, aniž by muselo vytáhnout paty z dětského pokoje. Vnímá profese i jednotlivé příslušníky. V běžném životě pak znalosti lépe uplatňuje.  Díky jedinečnému a patentovanému systému spojování kostek se Lego stalo velice oblíbenou stavebnicí. Díky barevnosti a různorodosti tvarů se dítě naučí rozpoznávat barvy a tvary.

Dokonce i odborníci se shodují na faktu, že stavění a skládání stavebnic je pro děti velmi přínosné. Obzvláště pro holčičky, které mají podle odborníků horší smysl pro prostorové vnímání, než kluci.  Když si pak holčičky a nejen ty stavějí se stavebnicí, získávají nové a nové zkušenosti zábavnou formou. Lego na trhu hraček působí už pěknou řádku let. Od té doby vyniká propracovaností i tématikou svých stavebnic. S lego je zábava prostě jistá! Stačí se jen přesvědčit některou z tematických stavebnic.

Tags