Home » Krása » Mýty a legendy o kráse, které jsou ve společnosti stále zažité

Mýty a legendy o kráse, které jsou ve společnosti stále zažité

Stereotypy, které se točí kolem krásy, jsou v našem povědomí stále jako varovný vykřičník. Čtvereček čokolády rozpoutá bouřlivé projevy organismu spojené s dlouhotrvajícím akné, nanejvýš nevhodné je i denní mytí vlasů. A kde je vlastně pravda? Pojďme si společně vyvrátit nejhorší zažité pravdy.

mýty o kráse
ilustrační foto: pixabay.com – cherylholt

Zastřihávání konečků k ničemu nepomůže

Pravidelné zastřihávání konečků prý podpoří růst vlasů. Na tom ale není ani kapka pravdy, nebo lépe řečeno – je to spíše taková polopravda. Zastřihnuté konečky vlasů samy o sobě nezrychlí jejich růst, ale když budete o vlasy dobře pečovat – a dobrá péče rovná se pravidelná návštěva kadeřníka – tak budou zdravější, o tom není sporu.

Denní mytí vlasů je příliš mastí. To je také pravdivé jen zčásti. Pokud se totiž Vaše vlasy opravdu přehnaně mastí, pravidelnější mytí je v tom celkem nevinně. Pomohou hlavně speciální přípravky určené pro Váš typ vlasů, laicky řečeno – kupte si vhodný šampon (na trhu jsou k dispozici speciálně pro vlasy lámavé, suché atd.) a hned to bude lepší.

Kvůli čemu vlastně padají řasy

Řasy začnou padat, když používáme každý den řasenku? Ne, to je holý nesmysl. Mýtus, který se opakuje ve společnosti tak často, až se z něj stala „pravda“. Skutečnost je ale trochu jiná, padání řas je způsobeno spíše nešetrným způsobem odličování. K této proceduře si v drogerii vyberte šetrné prostředky, které jsou ideálně prosté alkoholu a jsou určeny hlavně pro citlivé oči. Určitě neuděláte chybu, zvláště pokud se častěji líčíte.

Poměrně rozšířeným mýtem je i to, že make-up dokáže ucpat póry a výrazně snížit kvalitu pleti. To je ale opět jen taková báchorka, make-up dokáže škodit jen v případě, že hodně odbudeme proces večerního odličování. Pleť si v takovém případě nebude moci během spánku vhodně odpočinout a její kvalita začne upadat.

Tags