Home » Móda » Námořnický styl: móda, která nikdy nevyjde z módy

Námořnický styl: móda, která nikdy nevyjde z módy

Některé módní trendy se mění jako na běžícím pásu a s tím, co je v módě jednu sezonu, byste za půl roku udělaly pořádné faux pas. Ovšem z tohoto pravidla existují četné výjimky a některé kousky byste mohly směle obléci stejně tak letos jako před dvaceti lety, aniž byste někoho pohoršily. K takovým „nesmrtelným“ stylům patří třeba ten námořnický.

námořnická móda - trendy
ilustrační foto: flickr.com – Amaia Orozco

Připomene nám dovolenou

Vejděte do libovolného obchodu s oblečením a zcela jistě najdete v nabídce trika, mikiny, kabelky nebo třeba boty s typickým vzorem. Ten je unikátní v tom, že se opakuje snad každý rok a na módní mola opakovaně stoupají modelky zahalené v modrobílých pruzích ozdobených kotvami, kormidly a mušlemi.

Není divu, že máme tyhle nápadité a přitom zázračně jednoduché styly rádi: asociují nám totiž dovolenou u moře a svobodu, kterou zažívají námořníci plavící se po rozbouřených vlnách. Návrháři sice pruhy různě obměňují, takže ty mohou být širší, tenčí i různě vzdálené do sebe, ale základní myšlenka zůstává stejná.

Potřebuje váš interiér změnu? Vsaďte na modrobílou!

Pozadu nezůstávají ani interiéroví designéři. Trendem stále zůstává ozdobit si byt, nebo přinejmenším jednu místnost (tradičně koupelnu, ale třeba i dětský pokoj) pomocí doplňků a dekorací vyvedených do „námořnického“. Stylové jsou třeba polštáře a povlečení, obrazy stylizované do záchranných kruhů, závěsy – no a samozřejmě doplňky připomínající kotvy, námořnické provazy, majáky či kormidla.

Ideální je kombinace modré a bílé nejen ve formě pruhů, ale i jako jednolitých ploch, například v případě nábytku nebo vymalování stěn. Zkrátka chcete-li být in a zároveň neměnit obsah svého šatníku či vzhled bytu každým rokem, s námořnickým stylem nikdy nešlápnete vedle.

Tags