Home » Hubnutí » Největší chyby při držení diety

Největší chyby při držení diety

Nikdo učený z nebe nespadl a mnoho z nás se prostě jen učí ze svých chyb. Totéž platí i o dietě, protože ti, kteří úspěšně shodili pár přebytečných kil a dlouhodobě se pyšní vynikající figurou, k tomu potřebovali třeba i několik pokusů. Takže – jak zhubnout trvale? Jaké jsou nejčastější chyby, které při dietách děláme?

chyby při držení dietyilustrační foto: pixabay.com – mojzagrebinfo, držení diety

Příliš hutné obědy

Tohle nás naučili naši předkové, oběd musí být opravdu neskutečně kalorický, včetně poctivé bramboračky či gulášové polévky. Ano, ale tohle platilo pro rolníky devatenáctého století, kteří by na poli bez kalorické bomby vypustili do večera duši. Dnes už kancelářským pracantům stačí vlastně – v přepočtu na kalorie – jen ta polévka. Schválně si to spočítejte.

Mlsání u televize je také problém

U televize dokážeme sedět až několik hodin denně. A abychom si zážitek u ní ještě zpříjemnili, máme v misce nasypaných pár oříšků – nebo v horším případě smažených bramborových lupínků či ne zrovna dietních sušenek. I toto jsou bohužel kalorie, které přijímáme jen tak mimoděk během dn

Pozor na přeslazené limonády

Kolové limonády nebo ovocné džusy skrývají takzvané prázdné kalorie. A totéž se dá říct i o alkoholu, ať už o tom takzvaně tvrdém, vínu nebo pivu. Pozor na balamutivou vsuvku od výrobců stoprocentních ovocných džusů, jejichž etiketa hlásí, že neobsahují cukr. Platí to jen zčásti, nepřidává se do nich totiž rafinovaný cukr – ale ovocný cukr v nich samozřejmě je, a to v množství větším než velkém.

Ovocný salát také není vždy to pravé

Ovocné saláty jsou přece super pro štíhlou linii, nebo snad ne? Tak docela to vždycky neplatí, ovoce je velmi sladké a má energetickou hodnotu položenou někde úplně jinde než zelenina. Ovoce bude lepší využívat pro účely svačiny mezi hlavními jídly.

Tags