Home » Sex a vztahy » Co nesnáší muži na ženách

Co nesnáší muži na ženách

Každé pohlaví je zkrátka jiné a s oblibou tvrdí, že nemůže to druhé pochopit. Rádi házíme všechny muže a všechny ženy do jednoho pytle a generalizujeme: „ach, ti muži“… nebo „prostě ženská!“ Ženy nemohou vystát některé mužské vlastnosti a muži zase nesnášejí spoustu ženských zvyklostí. Pojďme se podívat na to, co na nás muže nejvíc štve.

unavený muž
ilustrační foto: flickr.com – Mic445

Pořád stejná písnička…

Pokaždé je to stejný scénář: na počátku je žhavá vášeň, ale nakonec to zkrátka začne skřípat. To, co nám na našem protějšku doposud imponovalo, nás najednou pěkně irituje. Přehlížíme kladné stránky a mnohem víc si všímáme těch negativních, které nám mnohdy pořádně pocuchají nervy. Také to znáte? Následující přehled vám pomůže udělat si jasno v tom, co byste mohla změnit, aby s vás partner chvílemi nevyšiloval.

Stále se na něco ptáme

Muži potřebují mít pocit, že jsou hlavou rodiny a je na něm žena takřka závislá, nejen finančně. K tomu patří určitá svoboda, moci si dělat víceméně co chce, aniž by mu do toho drahá polovička nějak zasahovala. Ale ženy s oblibou nenechají partnery na pokoji a vyptávají se: „Kde jsi byl? Co jsi dělal? Co práce?“ Zpočátku to nemusí nijak vadit, ale většina mužů si na tyhle otázky postupem času vytvoří alergii. Kategorie sama pro sebe jsou pak otázky typu „Nejsem tlustá?“ „Jak v tom vypadám?“ – nebo dokonce: „Miluješ mě ještě?“

Příliš mluvíme

Je to známá věc: ženy zkrátka pusu nezastaví. Ale čeho je moc, toho je příliš. Velká část mužské populace preferuje tišší domácnost, a když neustále kolem sebe slyší připomínání, komandování, otázky či hovory do telefonu, jeden by se z toho zbláznil. Zkuste na svého partnera nemluvit hned, jak se probudí – dejte mu chvilku, počkejte, až začne sám.

Srovnáváme

Typickou ženskou vlastností je porovnávání – koukáte se po sousedech, po kamarádkách, po náhodných kolemjdoucích, a hned začnete porovnávat: co mají na sobě, jak mají upravenou zahradu, co nového si koupily, co se vám na nich líbí a co máte zase vy lepší. Tahle hodnocení jsou zárodkem legendárních sousedských drbů, ale zapomínáme na to, že mužům jsou podobné věci zkrátka ukradené.

Muže prostě nezajímá, že má sousedka na zahradě novou odrůdu rajčat nebo že si pořídila nové šaty – omezí se na konstatování faktu. Nemusejí poslouchat, jak o tom žena mluví celý večer a zvlášť odpustit by si mohli její dedukce a nápady, jak se opičit.

Stále na nás musí čekat

Opět nic nového, ale muže to zkrátka dohání k šílenství: než se vypravíme, oni už by dvakrát byli na místě. Nesnášejí, když musí na své partnerky čekat, než se v koupelně nalíčí, desetkrát převléknou, sbalí tři kufry, zatímco jim stačí příruční zavazadlo, a ještě je komandují, aby nezapomněli na tohle a tamhle to. Po příště: začněte o něco dřív a pokuste se do své vlastní přípravy muže nijak nezatahovat. A i jemu dejte volnou ruku: ať si sbalí to, co potřebuje, nic nekontrolujte a nechovejte se k němu jako jeho matka.

Tags