Home » Bydlení » Kdy objednat bazén

Kdy objednat bazén

Možná si myslíte, že přemýšlet před nastávající zimou o objednání bazénu na příští letní sezónu je v tuto chvíli naprostá zbytečnost. Ovšem zimní období je na jeho objednání tím nejlepším obdobím. A to hned z mnoha důvodů.

bazén zastřešený
ilustrační foto: albixon.cz

Pokud tedy plánujete, že si příští léto budete užívat s celou rodinou u zahradního bazénu, je právě nyní ideální čas začít vybírat. Proč nyní? Jednotlivé důvody si představíme v tomto článku. 

Vše se stihne včas

Pokud byste nechali výběr bazénu třeba až na jaro, mohli byste sami sebe připravit o část koupací sezony. Myslete na to, že mnoha vlastníkům zahradních bazénů může začínat koupací sezona třeba již v na konci dubna nebo na začátku května. Vše záleží samozřejmě na vybavení bazénu. Délku koupací sezony významně ovlivňuje například zastřešení bazénů a ohřev vody, ale už na konci května jsou v posledních letech takové teploty, kdy se dá pomocí ohřevů vody připravit taková teplota vody v bazénu, aby byla vhodná pro koupání. Když začnete s výběrem včas, budete mít jistotu, že vám z koupací sezony neuteče ani den. 

Dostatek času na správný výběr bazénů

V současné době je na trhu nabízeno hned několik typů bazénů, zastoupených v mnoha různých variantách a velikostech. Pokud začnete vybírat včas, nebudete pod tlakem. Budete mít dostatek času, abyste si vše důkladně rozmysleli a případně ještě změnili názor. Vždy je lepší, když nákup bazénu provedete u prodejců výrobců bazénů s komplexním sortimentem. Takoví prodejci poskytnou odborné poradenství ohledně druhu i velikosti bazénu a pomohou vybrat takový druh, který bude opravdu plnit vaše potřeby dokonale. Takového prodejci najdete například na www.albixon.cz

Bazény se rozhodně nevyrobí ani neusadí za den

Výjimku v tomto pravidle tvoří snad jen nafukovací nadzemní bazény. Všechny ostatní druhy bazénů jsou vyráběné až na zakázku, podle konkrétních požadavků a přání zákazníků. Nemůžete počítat s tím, že výrobci dokáží vyrobit bazén za jeden den. Navíc na jaře jsou mnozí prodejci doslova zasypáni objednávkami a tak se může stát, že na bazén budete čekat i několik týdnů. Zapomínat nesmíte ani na terénní práce, které jsou zejména pro zapuštěné bazény velmi důležité. Příprava podkladu se liší podle druhu bazénu. Jinak je třeba připravit podklad pro foliové zapuštěné bazény, jinak pro laminátové bazény, betonové bazény nebo samonosné. I v oblasti přípravy podkladu by vám měli specializovaní prodejci přesně poradit, jak na to. 

Tags