Home » Krása » Olivový olej pro vaši krásu, jak na to

Olivový olej pro vaši krásu, jak na to

O olivovém oleji se říká, že je v něm ukryta velká síla přírody. Nejsou to jen plané řeči, zvláště pokud se jedná o olivový olej lisovaný za studena. Ten si zanechává většinu účinných látek z oliv.

olivový olej
ilustrační foto: pixabay.com – margenauer

V jeho obsahu najdeme například tělu prospěšné látky jako vitamín E, nenasycené mastné kyseliny či antioxidanty. Pokud používáte olivový olej, neomezujte se jen na kuchyni. Využít ho lze i pro zkrášlování. Kde a jak pomůže?

Olivový olej pro mírnění potíží se suchou pokožkou

Olivový olej je výborný pro řešení problémů se suchou pokožkou. Pokud s ním budete potírat extrémně vysušená místa, rychle se pokožka začne regenerovat. Skvěle vyřeší i problémy s akné. Pokud vás akné trápí, připravte si speciální masku. Potřebovat budete 1 balíček kvasnic a 1 lžíci olivového oleje. Suroviny smíchejte a vytvořte kašičku, dejte ji na hodinu odležet do lednice. Poté aplikujte na postižená místa na nechte minimálně 10 minut působit. Nakonec opláchněte vlažnou vodou. Ihned po této proceduře bude pokožka jemnější a pokud budete masku nanášet pravidelně, problémy s akné se začnou vytrácet!

Máte-li pocit vysušené pokožky, přidejte olivový olej do vaší koupele. Pleť bude dokonale hebká.

I pro krásu vlasů

Olivový olej prospívá i vlasům. Stačí si nanést přiměřené množství oleje na ruce a vmasírovat ho do vlasů. Pokud si uděláte vlasovou masku (smícháním bílého jogurtu a oleje) a aplikujete ji na vlasy, podpoříte tím jejich lesk a pevnost.

Věděla jste, že je olivový olej funguje jako odličovadlo? Nanesete několik kapek na vatový tampon a odličte se. Make-up půjde lehce dolů.

Radíme s výběrem

Aby byly účinky zkrášlování olivovým olejem co možná největší, je třeba koupit opravdu kvalitní olej. Mezi nejlepší na trhu se řadí olivový olej EVOO Terra Creta SPRAY s praktickým sprejovým dávkovačem. Skvělý je i EVOO Ter. Cr. PDO Kolymvary. Oba je nyní možné za výhodu cenu koupit na www.pemap.cz.

Tags