Home » Ostatní » Jak originálně zabalit vánoční dárky

Jak originálně zabalit vánoční dárky

Nikdy nejde jen o samotný dárek, který potěší. Vždycky je důležité dárek náležitě zabalit. Rozbalování dárků je malý obřad. Každého potěší, když si dáte na jejich vzhledu záležet.

jak na balení dárků

Přečtěte si naše rady a zajímavé tipy, jak si poradit s balením nejen vánočních dárků. Připravte si výtvarné potřeby – balicí papíry, barevné i bílé papíry, stužky, šňůrky, fixy, anilinové barvy, lepidlo na papír, lepicí pásky, nůžky, ozdobné nůžky a další pomůcky.

Využijte přitom krabice, které byste jinak vyhodili. Zvlášť na nestandardní tvary dárků jsou krabice skvělé. A začněte co nejdříve. Nebalte všechny dárky najednou, pokud jich máte víc, než deset. To by vám celý proces jenom znepříjemnilo a práce by vás přestala bavit.

Zkuste zajímavá razítka
Velmi pěkný efekt vznikne za pomoci různých razítek, která si můžete doma také vyrobit z brambor nebo pěnové hmoty moosgummi. Použijte razítka jednoduchých tvarů, třeba hvězdiček. Dárek zabalte do jednobarevného papíru a potiskněte razítky. My jsme použili razítka z pěnovky, z níž jsme si vystřihli hvězdu. Dárky jsme zabalili do přírodního papíru a celý balíček jsme ozdobili různobarevnými hvězdičkami.

Ozdobné vystřihované vločky
Na jednobarevně zabalené dárky si vystřihněte sněhobílé vločky, které přilepíte nebo přichytíte stužkou. Základem je opět jednobarevně zabalený dárek, jedině tak vločka krásně vynikne.

jak zabalit dárky

Dárkové taštičky
Některé nestandardně tvarované dárky jsou ideální umístit do dárkové taštičky. Tu si můžete snadno vytvořit z vlastních balicích papírů nebo barevných papírů. Budete potřebovat silnější balicí papír, popřípadě barevný papír, nůžky, kus kartonu a lepidlo. Doma si najděte krabici, či jakýkoli kvádr, který vám při výrobě tašky pomůže. Balicí papír si vystřihněte tak, aby vám vyhovovala výška taštičky a jeho šířka pohodlně obalila pomocný kvádr. Nyní si jednu stranu představující horní stranu taštičky olemujte o pár centimetrů. Pomocný kvádr obalte a přilepte. Jednu stranu přihněte k pomocnému kvádru, aby vzniklo dno taštičky. Opět důkladně přilepte a nechte zaschnout. Pomocný kvádřík vysuňte z taštičky a místo něj dejte na dno vstřižený kousek kartonu. Tím celou taštičku zpevníte. Nehtem vytvořte hrany a je hotovo. K taštičce můžete připevnit šňůrky jako ucha.

Přírodninami nic nezkazíte
Přikrášlete své zabalené dárečky smrkovou větvičkou, šípkem, šiškou nebo obyčejnou hvězdičkou ze svázaných větviček.

Nezapomeňte na jmenovky a přáníčka
K dárkům je vhodné přiložit také jmenovku nebo přání s několika milými slovy. Opět využijte barevné papíry, razítka a stužky.

Nenechávejte balení dárků na poslední chvíli. Zvlášť, jestli chcete mít dárky zabalené pečlivě. Přejeme Vám klidný advent a šťastné Vánoce.

Tags