Home » Krása » Ovocem k lepší pleti

Ovocem k lepší pleti

Na našem trhu existuje spoustu zajímavých značek kosmetiky, které jsou prověřené i desítkami let užívání a některé z nich dokonce znaly už naše prababičky. Proč ale zbytečně používat chemické preparáty, když můžeme jít ruku v ruce s přírodou? Někteří lidé jistě trpí i alergií na určité složky moderní kosmetiky, což nelze opomenout jako velmi pádný argument pro návrat k přírodě.

jahody
ilustrační foto: pixabay.com – PublicDomainPictures

Ovoce jako takové totiž prospívá zdraví v každém ohledu. Ozdravuje, chrání a vyživuje a svůj účel splní i v oblasti kosmetiky. Zdravá pleť rovná se krásná pleť, to je jasné nejen módním návrhářům a modelkám. Jaké ovoce je tedy nejlepší?

Jahody hrají prim

Na prvním místě jsou určitě jahody, které jsou výsadní přírodní složkou nejrůznějších pleťových masek či třeba i peelingů. Jahody jsou tedy dobré nejen na prevenci rakoviny kvůli až nezvykle vysokému počtu antioxidantů, ale fungují i jako filtr ultrafialových paprsků a nejen tím prospívají zdraví naší pleti.

Další v pořadí by mohla být například rajčata. Ta zpomalují podle posledních vědeckých studií stárnutí pleti a chrání i před působením UV záření. Bude dobré, když je zařadíte do jídelníčku, ale kvalitní bio kosmetické produkty také nejsou k zahození.

Meloun, jablko a dokonce i avokádo

Nepodceňujte ani klasický vodní meloun. Ten je sice z devíti desetin voda, ale to je pro naši pleť samozřejmě dobře. Díky obsahu lykopenu a draslíku je meloun velmi ceněným ovocem, jehož výtažky jsou v kosmetice využívány nejen v případě sprchových gelů specifické vůně.

Do mnoha kosmetických produktů se přidávají i výtažky z jablek (ty většinou kvůli specifické příjemné vůni), kiwi, ale využívají se třeba i některé druhy exotického ovoce – v tomto směru hraje prim například takové avokádo. Zapomenout nesmíme ani na lesní plody, kde jsou jasnou jedničkou borůvky, zvané také neoficiálně všelék našich babiček.

Tags