Home » Krása » Péče o vlasy: Co jste možná nevěděli

Péče o vlasy: Co jste možná nevěděli

Také obdivujete známé osobnosti, které se na červeném koberci procházejí s bujnou lesklou hřívou dlouhých vlasů? Říkáte si, že takového efektu nikdy nemůžete v domácích podmínkách docílit? Můžete! Stačí si osvojit triky profesionálů.

péče o vlasy
ilustrační foto: pixabay.com – Niky_filipova, péče o vlasy

Zdravé vlasy jsou krásní vlasy

Vlasy polámané, bez živin a se suchými konečky nikdy nebudou vypadat oslnivě. Proto je třeba o ně pořádně pečovat, protože krásné mohou být jen zdravé vlasy. Vše zvládnete sami doma. Jak na to?

Tip: Vše, co budete k domácí péči o vlasy potřebovat, najdete na www.vlasy-kosmetika.cz. Od základního vybavení v podobě hřebenů a kartáčů, přes fény na vlasy, až po profesionální vlasovou kosmetiku. A vše za super ceny!

Nečekejte zázraky na počkání – pokud jsou vaše vlasy ve zbídačeném stavu, bude jejich regenerace nějakou dobu trvat. Ale věřte, že na výsledek se vyplatí počkat. Správná péče o vlasy totiž vyžaduje pravidelnost.

–        Vlasy pečlivě rozčešte. Každý den! I když se vám zrovna nebude chtít. Pravidelné hřebelcování vaší hřívy totiž zajistí, že budou vaše vlasy hebké a lesklé.

–        Jednou týdně dopřejte svým konečkům regenerační kúru. A pravidelně je zastřihávejte. Vlasy s opečovávanými konečky jsou silnější a zdravější.

–        Tip: Pokud si konečky zastřiháváte sami doma, použijte kadeřnické nůžky, abyste docílili profesionálního efektu.

–        Nemyjte si vlasy příliš často a vždy použijte jen minimální množství produktu. Příliš časté mytí vysušuje pokožku hlavy. Při mytí vlasů se soustřeďte především na pokožku hlavy, kterou při mytí řádně promasírujte. Stimulace pokožky podporuje růst vlasů.

–        Nevynechávejte kondicionér. A nespoléhejte se na populární „dva v jednom“, ale pečlivě naneste kondicionér po umytí vlasů. Usnadníte si rozčesávání a dodáte vlasům živiny.

–        Pokud vlasy pravidelně fénujete, žehlíte nebo kulmujete, používejte ochranné sérum.

Nyní už jen zbývá těšit se na výsledek!

Tags