Home » Hubnutí » Pitný režim při dietě

Pitný režim při dietě

Jak během diety zahánět žízeň a v jakém množstí? Co je vhodné a co nevhodné pít, když chceme hnout s ručičkou váhy trochu vlevo? Kávu, čaj, vodu z vodovodu, pivo, víno, sladké limonády nebo něco docela jiného? Zpracovali jsme pro vás podrobný přehled.

chyby při držení dietyilustrační foto: pixabay.com – mojzagrebinfo, pitný režim

Zdaleka nejlepší je čistá voda

Toto tvrzení asi nikoho nepřekvapí. I když nijak nechutná a nemá žádnou barvu, jedná se o vůbec nejvhodnější nápoj pro každého. Výhodou je i nulová energetická hodnota, prostě a jednoduše, po vodě nepřiberete ani gram navíc.

A pokud nehodláte pít jen tak nějakou vodu z vodovodu, protože se necítíte být žábou nebo rybou, dobrou alternativou jsou třeba i obyčejné balené vody. Dávejte ale raději přednost jemně mineralizované nebo neperlivé, protože perlivá varianta není příliš šetrná k zažívání. Minerální vody bychom ale neměli pít denně, protože pravidelné popíjení škodí našim ledvinám – byť – po cvičení nebo prostě na preventivní doplnění minerálů – je to docela vhodná záležitost.

Opatrně s kolovými limonádami

Kolové limonády a hubnutí, to prostě a jednoduše nejde vůbec dohromady. Decilitr koly vyjde na 200 kilojoulů – a jak asi všichni víme, u sladkých nápojů většinou u jedné deci vůbec nezůstane. Litrovka sladké limonády tak vydá prakticky za jeden solidní oběd. A něco takového určitě nelze doporučit. Opatrně i s ledovými čaji či ledovými kávami, protože ty v sobě ukrývají podobně bujarou porci energie.

Ovocné džusy či alkohol? Raději šetřit

Stoprocentní džusy z ovoce jsou sice možná zcela přírodní, ale obsahují obrovské množství právě přírodního cukru, který by náš hubnoucí proces poněkud pozastavil. Občasná sklenka takového džusu ale rozhodně neuškodí.

Totéž platí o alkoholu. Bílé nebo červené víno dokonce s hubnutím podle posledních vědeckých průzkumů trochu pomůže. Ale s ním se to také nemá přehánět, sklenka vína dvakrát týdně úplně stačí. A na tvrdý alkohol při hubnutí pak raději zapomeňte, nedělá to dobrotu.

Tags