Home » Bydlení » Podle čeho se řídit při výběru hřiště a pískoviště pro děti

Podle čeho se řídit při výběru hřiště a pískoviště pro děti

Jaro se pomalu ale jistě blíží, po něm přijde léto. Bydlíte-li v domku se zahradou a máte děti, je ten nejvyšší čas, začít přemýšlet, čím jim vybavíte zahradu, aby se na ní cítily co možná nejlépe a trávily co možná nejvíce času na čerstvém vzduchu.

ImageHandler
ilustrační foto: skluzavky.cz

Na správné zahradě by nemělo chybět kvalitní pískoviště a pokud možno, tak také alespoň menší hřiště. Poradíme, čím se při jejich výběru musíte řídit.

Vybíráme pískoviště: dřevo nebo plast?

Jestliže kupujete pískoviště, nejdříve se musíte rozhodnout pro materiál. Existují pískoviště plastová a dřevěná. Naším doporučením je: vsadit na dřevo. Jedná se o materiál, který je velmi odolný proti vnějším vlivům, je stálý a navíc vypadá přirozeně, takže může zahradu i ozdobit. Dále je nutné zvážit rozměry: pro jedno dítě například bohatě postačí pískoviště o rozměrech 130 x 130 cm. Co se týče výšky hran, ideální je něco okolo 20 cm. V lepším případě může mít pískoviště v rozích nebo po délce okrajů sedátka, na které se pohodlně usadí i rodiče. Co je ale nezbytné – je přítomnost krytu. Je možné mít kryt ze dřeva, na trhu jsou i speciální sítě. Kdyby pískoviště kryt nemělo, hrozí, znečištění písku. Dobré je, když si k pískovišti pořídíte ještě slunečník. Ten ochrání v létě před ostrými slunečními paprsky.

TIP: velmi kvalitní dřevná pískoviště je možné koupit na skluzavky.cz/piskoviste.

Vybíráme dětské hřiště

Při výběru hřiště si musíte dát v první řadě pozor na jeho konstrukci. Ta musí být naprosto bezpečná. Důležitá je její stabilita i to, aby neobsahovala žádné ostré hrany ani nic podobného. Cenově nejvýhodnější jsou hřiště ze dřeva, které i skvěle vypadají. Dobré je, pokud má hřiště houpačku a skluzavku, aby si na něm mohlo hrát více dětí najednou. Máte-li na zahradě hřiště a pískoviště, neměl by chybět ani zahradní domek, do kterého uklidíte všechny hračky a doplňky. Velmi zajímavé jsou domky na nářadí Herold.

Tags