Home » Móda » Do práce na kole? Beze všeho!

Do práce na kole? Beze všeho!

Vyrazit po městě na kole, třeba každé ráno do práce, na to nedá dopustit stále větší část z nás. Dosud mezi ně nepatříte? Pak právě pro vás jsou určeny následující řádky. Na kolo totiž nemusíte nasedat jen ve funkčním oblečení, pohodlnou a příjemnou jízdu zažijete i ve stylovém modelu, inspirovaném třeba celebritami. I ty totiž podlehly novému trendu, který s (bohužel) zatím rozvíjí především za hranicemi, a po městě se pohybují na bicyklu. Pomohou tím nejen sobě, ale i životnímu prostředí.

kolo
ilustrační foto: pixabay.com –

Na kolo i do práce

Co si tedy na sebe vzít, aby se vám celkem obstojně jelo a zároveň jste vypadala pěkně šik? Je to překvapivě jednoduché a možností je – možná překvapivě – nespočet. V zásadě platí, že na kolo můžete vyrazit v běžném oblečení, které si na sebe berete do práce. Pozor byste si měly dávat je na pár maličkostí. Asi se shodneme na tom, že potíže by při jízdě na kole mohla dělat minisukně, ale jakýkoliv druh kalhot už se bude vyjímat hezky stylově, zvlášť když ho dokážete sladit s topem.

Ideální jsou třeba šortky nebo tzv. turecké kalhoty, které mají extrémně rozšířenou oblast stehen a poslední dobou jsou k vidění stále častěji. Vyhněte se však kalhotám s dlouhými nohavicemi, které mají tendenci zamotávat se do šlapek – to ostatně platí i pro dlouhou sukni. Ovšem kratší sukně, která dovoluje nohám volný pohyb, již je přijatelná a navíc velice trendy. Pozor si dávejte snad jen na to, aby nebylo vidět příliš toho, co nechcete poodhalit.

Třeba i na podpatku

Nejedete-li příliš vysokou rychlostí či kostrbatým terénem, pak platí, že pro jízdu na kole není potřeba nijak zvlášť pevných bot. Zcela bezpečné jsou baleríny nebo sandály, stejně jako polobotky a v chladnějším období neuděláte ostudu ani s kozačkami. Některé zkušenější cyklistky dokonce vyrážejí i ve vysokých podpatcích. Má-li bota dostatečnou plochu, kterou lze položit na šlapku, pak by neměl ani v takovém případě nastat žádný problém. Opatrně pouze u modelů s kluzkou podrážkou.

Nepodceňujte bezpečnost

Ke kolu patří helma, to je jisté. Většina helem však obdržela od svých návrhářů sportovní design, který se nehodí k ležérnímu městskému stylu. Co s tím? I tato situace má řešení. Sáhněte po tzv. retro helmě, která je navrhována právě pro neformální jízdu třeba do práce, a vypadá jako klobouk. Ta se k vašemu outfitu bude krásně hodit a vy se jako bonus budete cítit mnohem bezpečněji. A máte-li pocit, že to nestačí, nalepte si na své oblečení reflexní prvky, se kterými budete vidět i ve tmě.

Tags