Home » Cestování » Prokop boutique hotel Praha 3

Prokop boutique hotel Praha 3

Pražský Žižkov se rozkládá východně od centra města a je jednou z městských čtvrtí a současně i pražským katastrálním územím. Jeho vznik lze datovat do roku 1875. Ve své historii byl nejprve samostatným městem, až ve 20. století se dočkal začlenění do Prahy.

Poznejte autentickou tvář Žižkova

Žižkov proslul především jako místo pověsti poměrně osobité. Tradiční obrázek vykresluje kolorit typických hospůdek s návštěvníky, jež byli svéráznými osobnostmi a čtvrť, kde po setmění nebývalo příliš bezpečno. Naštěstí je toto vnímání již minulostí, jistou specifičnost však Žižkovu stále není možné upřít. A ostatně jeho obyvatelé si na své jedinečnosti stále sami poměrně značně zakládají.

Kdo chce tak poznat Prahu v celé její barvitosti a trochu jiná zákoutí, o kterých vám turistické průvodce neřeknou, Žižkov mu otevírá svou náruč. Až se budete toulat místními uličkami, nepochybně začnete vybírat i ten správný hotel na Žižkově. Stát se jím může hotel Prokop. Stále více hostů na svých cestách preferuje nejen kvůli rodinné atmosféře hotely tzv. typu butik nebo též boutique.

Co nabízí hotel Prokop

Jedním z takových je právě i Prokop, boutique hotel v Praze 3. Jedinečný je právě svým charakteristickým pojetím, jak z hlediska architektury, tak co se týče i vnitřního zařízení. Jeho provoz je veden s cílem dostát moderním standardům ubytovacích služeb. O profilu současného hosta je jistě možné tvrdit, že má své požadavky a nebojí se nahlas si říci.

Budova vznikla v nadčasovém duchu funkcionalismu a na tento styl se odvolává i vybavení jednotlivých pokojů, jejichž součástí je klimatizace, televize nebo přístup k wifi. Všechny jsou koncipovány coby nekuřácké. Součástí hotelu je samozřejmě i vlastní restaurace, která v ranních hodinách servíruje formou bufetu snídaně.

Ať již zvolíte soukromý gastronomický zážitek nebo potřebujete připravit zázemí pro firemní raut, její služby jsou vám vždy plně k dispozici. Hotel je ideální stejně tak pro pořádání byznys akcí. Pokud sháníte konferenční prostory v Praze, Prokop se stává tou pravou volbou. Jeho zázemí dokáže pojmout až 60 účastníků, připravena je konferenční technika i možnost využít asistenci koordinátora.

Tags