Home » Bydlení » Saunování posiluje organismus

Saunování posiluje organismus

Saunování není součástí konzumního životního stylu, ale kromě odpočinku a příjemné relaxaci slouží k posilování tělesné imunity.

sauny
ilustrační foto: sauny-karibu.cz

Jedním ze základních kamenů ke kýženým blahodárným účinkům je jeho pravidelnost. Pokud budeme navštěvovat saunu pouze sporadicky, odpočineme si, ale zdraví tak nebudeme dlouhodobě a konzistentně podporovat.

Pro zabránění nachlazení a dalším, především virovým onemocněním, můžeme pomoci tak, že naše tělo přinutíme zvyknout si na náhlé změny teplot. Existuje mnoho řešení, jak toho dosáhnout, mezi těmi hlavními patří právě saunování, dále otužování v podobě studených sprch nebo koupání se ve studené vodě a mrazicí místnosti, kdy jste na minutu uzavřeni do místnosti s extrémními teplotami (více než -60 stupňů Celsia). Otužovat se můžete, stejně jako vám může v pohodlí domova sloužit domácí sauna. Existuje několik typů, my si z nich jednu popíšeme.

Finské sauny

Pokud budete hledat klasiku, která je zatím nejrozšířenější ze všech typů, je to právě finská sauna, která je vyhřívána saunovými kamny v tepelném rozmezí 60 – 120 °C. Německý výrobce kvalitních saun udává optimální vlhkost 20 – 30% při teplotě mezi 80 a 90°C. Udávanou teplotou a uvedenou optimální vhlkostí se netřeba řídit, každý snáší teplo jinak, stejně jako naše zdraví je zcela individuálním “prvkem” při zahřívání na námi nejpříjemnější teplotu.

Sauny Karibu

V první řadě netřeba zmiňovat, že na trhu, ostatně jako ve všech odvětvích, existuje doslova celé spektrum výrobců, my jsme vybrali jednoho. Naším hlavním parametrem pro výběr sauny, respektive výrobce, byla kvalita, kterou německý výrobce nadmíru splňuje. Stejně jako při pořizování kuchyňské linky, obkladových materiálů nebo například automobilu, budeme zohledňovat časový horizont, jak dlouho nám má dané zboží či produkt sloužit a z tohoto důvodu je třeba neporovnávat pouze ceny, ale kvalitu a v další řadě také design, kdy můžeme říci, že v obou bodech dokáže předčit naše přání, požadavky i očekávání.

Odkaz na český web saun Karibu: http://www.sauny-karibu.cz/

Tags