Home » Bydlení » Saunováním ke krásné pokožce

Saunováním ke krásné pokožce

Infrakabiny dnes už nejsou pro uživatele ničím novým. Víme, že přinášejí řadu benefitů pro zdraví člověka, ostatně původně byly infračervené paprsky, prohřívající organizmus, využívány především k lékařským účelům.


Výzkumy na celém světě dokládají, že tento uznávaný prostředek nabízí široké spektrum terapeutických přínosů a účinků. I když samozřejmě procedura jako taková není samospasitelná a nelze ji brát jako lék na všechno, působení infrasauny pozitivně ovlivňuje řadu fyzických i psychických parametrů. Jedním z nich je prokazatelné zlepšení imunitního systému: zvýšením teploty organizmu v sauně totiž dojde k likvidaci virů a bakterií, eventuálně alespoň k eliminaci jejich rozmnožování. Dalším přínosem je detoxikace těla. Na rozdíl od klasické sauny vypotíte v infrakabině minimálně dvakrát více tekutin, spolu s nimiž tělo opustí až sedminásobné množství ve vodě nerozpustných látek.

Výrazné jsou tak rovněž benefity pro pokožku. Infrazáření totiž kůži zotavuje, pročišťuje, zlepšuje její prokrvení a přispívá k lepší látkové výměně, čím účinně bojuje nejen proti projevům celulitidy. Dalším příjemným průvodním jevem je zpomalení procesu stárnutí pokožky a zlepšení stavu akné, ekzémů, jizev a popálenin.

Zvýšení efektu dosáhnete použitím pomůcky v podobě hrubší žínky, jež při otírání potu z obličejové části přispívá k odstranění odumřelých kožních buněk. Díky tomu se pokožka omladí a bude vypadat hladší. Stejného účinku lze dosáhnout i na ostatních tělesných partiích, a to s pomocí ručníku nebo kartáče.

Nejvhodnější dobou pro saunování je ráno, protože procedura dodá člověku potřebnou energii na celý den. Nemáte-li ráno čas nebo špatně usínáte, můžete infrasaunu s úspěchem použít také večer.

Nezapomeňte, že ideální poloha pro pobyt v infrasauně je, vzhledem k umístění topidel, vsedě, nikoliv vleže. Největší účinek ze záření získá osoba sedící ve vzpřímené poloze, s chodidly na úrovni lavice.

Uvažujete o pořízení vlastní infrasauny? Navštivte Saunový svět v Sauna Centru Marimexu, tam vám určitě poradí vhodné řešení přímo pro vás. Více na https://www.marimex.cz/.

Tags