Home » Bydlení » Šijte jako profesionálové

Šijte jako profesionálové

Šití, pro někoho koníček, pro někoho nenáviděná činnost. Nelze se tomu ani divit, protože šít s jehlou a nití nebylo vůbec jednoduché a ani zábavné.

šití
ilustrační foto: brother-czech.cz

Takové doby jsou již naštěstí pryč a dneska můžete šít vše od povlečení po zajímavé halenky snadno doma a nemusíte být ani vyučená švadlena. Díky moderním technologiím vás tato činnost může i začít bavit a nejedna žena se do šití tak zamilovala, že se stalo jejím koníčkem i zaměstnáním. Díky moderním šicím strojům, overlockům či coverlockům budou vaše díla skutečně dokonalá.

Vybavení od profesionálů

Abyste mohli šít skutečně kvalitně, potřebujete také dobré vybavení. Skvělou značkou jsou stroje Brother od společnosti Šicí technika Brother s.r.o., která funguje jako přímé zastoupení japonské firmy Brother pro Českou republiku již více než dvacet let. Na světovém trhu patří tyto stroje k nejrozšířenějším a nejvyhledávanějším. Počet prodaných kusů již přesáhl 40 milionů. Všechny výrobky jsou kontrolované a vyráběné pouze kvalifikovanými odborníky.

Nejen šicí stroje jsou důležitým vybavením

Samozřejmě základ je kvalitní šicí stroj. Značka Brother nabízí stroje vhodné k domácímu šití. Jejich nabídka zahrnuje ty, které mohou používat začátečníci i takové, které ocení již pokročilejší švadlenky. Díky těmto strojům můžete vyrobit moderní oblečení podle poslední módy či povlečení a doplňky.

Mimo klasických strojů jsou důležité i speciální šicí stroje, jako jsou overlocky, které jednoduše začišťují švy, sešívají, střihají a začišťují různé materiály. Při šití a začišťování okrajů pletenin a strečových materiálů jsou nepostradatelné. Používá se také na kvalitní obnitkování a oříznutí pružných úpletů. Na zakončení okraje zespodu speciálním krycím neboli prádlovým stehem se používají coverlocky Brother. Hodí se na strečové látky a pleteniny. Ideální je i na úpravu délky rukávů, tepláků a triček. Stroj ohne úpletový materiál a prošije dvěma rovnými stehy a spojí na rubu smyčkami.

Doma se vám určitě neztratí ani další stroj, kterým je nový produkt společnosti Brother řezací plotr se scannerem a navíc i se spoustou příslušenství.

Nekupujte zajíce v pytli

Domácí šicí stroj, overlock, coverlock či řezací plotr nejsou věci, které chcete mít na chvíli. Pokud chcete skutečně kvalitní stroje, které vám budou sloužit dobře a dlouho, nehleďte při výběru jen na nejnižší cenu. Vyberte si prodejce, který vám nabídne nejen skvělé stroje, ale i dobré servisní zázemí. Rychle dodá náhradní díly a především její pracovníci vám budou ochotni kdykoliv být nápomocni. Jedině tak vám budou nové stroje dělat radost a dobře sloužit.

Tags