Home » Krása » Spánkem k lepší kvalitě pleti

Spánkem k lepší kvalitě pleti

Nejdražší kosmetika, každý týden návštěva studia, minimum stresu a povinností a přece nemáte v pořádku pleť? Důvodem může být například i nedostatek spánku, který trápí podstatnou část naší populace napříč celým věkovým spektrem.

čistá pleť
ilustrační foto: pixabay.com – PublicDomainPictures

Osm hodin by měl spát naprosto každý

Spánek je pro mnohé z nás opravdovým luxusem, jistě ne každý si může dopřát spánkovou kúru Claudie Schiffer, která údajně spávala třeba i dvanáct hodin každý den. Stres a starosti kroužící jako supi kolem našich životů nám na klidném spánku také nepřidají. Ráno pak v zrcadle vídáme nepříjemně se tvářící dámu postaršího vzhledu, ale jak to vlastně změnit?

Pokud máte mít klidný spánek, musíte se naučit pravidelnosti. Plus mínus hodina vstávat a usínat ve stejnou dobu, tělo si zvykne a za pár týdnů usnete, ani nebudete vědět jak – a to skoro přesně v jedenáct večer. Pro kvalitní spánek je důležitá i temná a vyvětraná místnost s ideální teplotou, tedy kolem dvaceti stupňů Celsia. Před spaním necvičte, nepijte zbytečně mnoho alkoholu a nekuřte cigarety. Samozřejmým tabu jsou i těžká jídla, večeře by měla být snadno stravitelná.

Káva na noc je naprostý nesmysl

Co dál? Poslední kávu nebo čaj si dejte večer, s kofeinem se dost dobře usínat nedá. Stres odbourá aromatický olej do koupele. K dobrému spánku patří i naprostý klid a ticho (samo sebou v rámci panelákových možností). A nezapomeňte ani na kvalitní matraci, protože ta je skutečným základem kvalitního spánku, rozhodně na ní nešetřete – jde totiž víceméně o jednorázový výdaj na nejméně deset let dopředu.

Pro kvalitní pleť je důležitá ještě jedna věc. Opět nebudeme řečnit o kvalitní a tuze drahé kosmetice. Vaše tělo totiž potřebuje vodu, nic než čistou vodu, a pak bude pleť krásně hebká a jemná. Schválně si zkuste počítat, kolik tekutin za den vypijete a pitný režim trochu zlepšit. Do pár týdnů se to projeví i na kvalitě pleti.

Tags