Home » Ostatní » Speciál pro milovníky koček: 5 pravidel pro správné krmení

Speciál pro milovníky koček: 5 pravidel pro správné krmení

Kočičky jsou na rozdíl od většiny pejsků pěkné labužnice. Bývají vybíravé a raději budou umírat hlady, než aby snědly ty nové granule, které se jim vůbec, ale vůbec nelíbí. Ve volné přírodě by se o svou potravu hravě postaraly samy, ale v domácím prostředí jste za jejich vyváženou stravu odpovědní vy.

krmení koček
ilustrační foto: pixabay.com – samara34

Máme pro vás 5 tipů pro správné krmení každé kočky:

Výchova je klíč k úspěchu

Nemusíte svou kočku učit povely. Kotrmelce vám za pár piškotů nejspíš dělat nebude. Ale na určité rituály by zvyklá být měla. Pokud jí od samého začátku budete podávat pouze granule pro kočky, pak nebude tak vybíravá. Mokré krmivo – kapsičky a konzervy pro kočky – podávejte spíše výjimečně. Pak nebudete mít tak vybíravou kočku, která ohrne nos nad nejednou pochoutkou.

Kočky ocení správnou teplotu

Stejně jako kočkám záleží na chuti, tak je pro ně důležitá teplota krmiva. Nejraději mají krmivo o teplotě 38 stupňů – připomíná jim totiž čerstvě ulovenou kořist. Nikdy jim nepodávejte konzervu přímo z lednice – nechte ji ohřát alespoň na pokojovou teplotu.

Kolikrát denně kočku krmit?

Na rozdíl od psa je vhodné kočku krmit několikrát denně. Ideální jsou 2-3 porce v pravidelných intervalech. Misku můžete nechat klidně nedojedenou, nemusíte ji odklízet.

Pitný režim je důležitý!

Špatný pitný režim může negativně ovlivňovat zdravotní stav vaší kočky. Proto je vhodné nechat po bytě rozmístěných hned několik misek s vodou. Některé kočky dokonce upřednostňují tekoucí vodu a v nabídce zverimexů tak najdete i speciální kočičí fontánky.

Kočka a mléko

V našich myslích jsou kočky s mlékem spojeny, ale nic nemůže být dál od pravdy. I když kočkám mléko velmi chutná, není pro ně vůbec vhodné. Může způsobovat průjem, protože kočičí organismus neumí trávit laktózu, která je v kravském mléce obsažená. Pokud své kočce přesto chcete dopřát mléčný výrobek, vsaďte raději na jogurt či tvaroh.

Tags