Home » Bydlení » Televize na stěně? V dnešní době téměř standard!

Televize na stěně? V dnešní době téměř standard!

Ještě před dvaceti lety bylo zavěšení televize na stěnu zcela neznámá. Hlavně proto, že tehdejší konstrukce a velikost televizí to prostě nedovolovaly.

tv
ilustrační foto: pixabay.com – Marketing-ASS

V současné době a při nabídce plochých LCD, plazmových a LED televizí je zavěšení na stěnu nejen možné, ale velmi často využívané. Velké procento domácností přechází z klasického postavení televizí na stojanech právě na zavěšení na stěnu.

Praktické i bezpečné

Zavěšení televize na stěnu má své praktické výhody. Nemůže se vám stát, že při neopatrném pohybu televizi shodíte na zem a rozbijete. Vzhledem k tomu, že pořizovací ceny televizí rozhodně nejsou zanedbatelné a zcela běžně přesahují 10 000Kč, tak se rozhodně vyplatí investovat do toho, aby televize nespadly. A zejména v domácnostech s malými dětmi se zavěšení televizí na držák TV rozhodně vyplatí. Sami rodiče nejlépe vědí, že stačí jen chvilka nepozornosti a neštěstí může být na světě. Pokud budou televize zavěšené na stěně, dítě je nemůže samovolně překlopit a navíc na ně do určitého věku ani nedosáhne. Záleží na výšce zavěšení.

Držáky nabízí variabilitu i elegantní design

Za poslední roky neprošla vývojem jen technologie výroby samotných televizí, ale také držáků. Rozhodně už se nejedná o obrovské železné konstrukce, na které se instaluje televize a není možné s nimi pohnout. Současné provedení držáků nabízí i velkou variabilitu ve využívání. Držáky mohou být otočné i sklopné pro individuální nastavení obrazovky, podle konkrétních potřeb. A velkou změnou prošel i samotný design držáků. Zapomeňte na to, že moderní držáky jsou masivní železné konstrukce. Specializovaní výrobci těchto produktů jsou si samozřejmě dobře vědomi, že současné architektonické trendy ve vybavení domácnosti kladou na design interiéru velký důraz. I jeden detail může způsobit, že potřebná elegance interiéru může zmizet. A právě proto jsou moderní držáky TV vyvíjeny ve spolupráci s designéry, aby se svým vzhledem nijak nekazily eleganci a vkus moderních interiérů.

Představíme si 3 typy držáků nabízených specializovaným prodejcem

Abychom zde nemluvili jen obecně o výhodách a přednostech, které nabízí držáky televizí na stěnu, popíšeme si zde detailněji 3 konkrétní modely. Každý bude nabízet odlišnou konstrukci i využití. Konkrétně se bude jednat o držáky NB SP400, SP500 a SP600. Všechny 3 typy držáků jsme vybrali z nabídky společnosti Fiber Mounts s.r.o., specialisty na prodej držáků a stojanů na televizory pro domácí i profesionální využití. Fiber Mounts s.r.o. je autorizovaným distributorem držáků mnoha předních světových značek na našem trhu. Kromě samotného prodeje se specializuje také na odborné poradenství při výběru, aby držáky měly pro konkrétní případy a konkrétní využití nejvhodnější vlastnosti.

Držák NB SP400 – pro televize s úhlopříčkou 32″-47″

Jako první druh si představíme držák LCD, LED a plazmových televizí s názvem NB SP400. Tento otočný držák TV je určen pro televize s úhlopříčkou 32″-47″ a maximální váhou 27,3kg. Držák je polohovatelný i sklopný. To znamená, že umožňuje hned několik funkcí – otáčení do stran, náklon, dorovnání TV do vodováhy i po montáži. Také vzdálenost od stěny může být libovolně nastavena. Při úplném zasunutí ke zdi bude vzdálenost jen 53mm. Maximální možné vysunutí od zdi je naopak skvělých 498mm. To znamená, že při zavěšení televizoru s úhlopříčkou do 37″ je možné s tímto držákem natočit kolmo ke zdi na obě strany. V případě zavěšení větších televizorů je možné otáčení do menších úhlů. NB SP400 disponuje moderním a stylovým vzhledem. Díky propracovanému systému kabeláže vám žádné kabely nebudou rušit vzhled interiéru. NB SP400 je jeden z nejpropracovanějších, ale zároveň cenově nejpřijatelnějších držáků ve své kategorii.

Držák NB SP500 – pro televize s úhlopříčkou 32″ až 55″

Držák NB SP 500 je určen pro maximální zatížení 36 kg, tedy pro televize s úhlopříčkou 32″ až 55″. Největší rozdíl při porovnání s držákem NB SP400 je v tom, že model SP 500 je dvouramenný. Právě díky tomu je schopen trvale unést i větší zatížení a zajistit kvalitní a bezproblémovou manipulaci. Držák také podporuje VESA standart 100×100 až 400x400mm.  I tento model je vybaven systémem dorovnání televize, je možné otáčení do stran i náklon v určitém rozmezí. Nastavení roviny je snadné a rychle provedené v každé poloze držáku.  Vzdálenost od zdi může být nastavena v rozmezí v rozmezí 45mm až 452mm. Instalace na stěnu je snadná, veškerý montážní materiál je součástí balení a navíc je držák vybaven i krytem, který zajistí jeho elegantní vzhled a nikde na zdi nebudou vidět nevzhledné šrouby. Dvouramenné držáky v této kvalitě se pohybují v cenovém rozmezí 1 700-2 700Kč. Model NB SP 500 je ale unikátní i svou cenou, která je podstatně levnější. Alespoň u společnosti Fiber Mounts s.r.o.

Držák NB SP600 – pro televize s úhlopříčkou 40″ až 70″

Dosavadní 2 popisované druhy držáků byly zejména pro využití v domácnostech, nyní ale přecházíme k modelu, který je určen pro profesionální využití. Tedy k modelu, který je schopen neustálého nastavování a trvalé zátěži a využívání. Tento typ je určen všem zájemcům o držák LCD, plazmové i LED televize v nejvyšší kvalitě, bezpečnosti a designu bez kompromisů. Samozřejmostí je otáčení do stran a náklon, dále systém pro dorovnání obrazovky a systém pro skryté vedení veškeré kabeláže. Nosnost tohoto modelu je unikátních 45 kg. Umožňuje otáčení do stran až do 70 stupňů a materiál je vysoce kvalitní ocelová konstrukce.

Tags