Home » Bydlení » Terárium: Exotika u vás doma

Terárium: Exotika u vás doma

Terárium vypadá v interiéru božsky. Zaujme na první pohled a do místnosti vnese neopakovatelnou atmosféru. A ta podívaná! Mnohem lepší, než televize.

foto-terarium

Když o teráriích vůbec nic nevíte

Chtěli byste svůj domov oživit něčím neobvyklým? Rádi byste se starali o exotického tvora, ale máte strach, že to nezvládnete? Nenechte se odradit! Péče o terárium není nijak komplikovaná a vaše námaha bude po zásluze odměněna.

Do začátku budete potřebovat terárium, samozřejmě. Nejprve ale potřebujete určit, kam terárium umístíte a kdo v něm bude bydlet. Podle toho je třeba pořídit správnou velikost a tvar. Terárium pro leguána bude vypadat určitě jinak než terárium pro strašilky.

Tip: Pokud nevíte, jak terárium správně vybrat, obraťte se na odborníky. Mrkněte třeba na akvamex.cz, kde vám rádi poradí.

Kromě terária samotného budete potřebovat také osvětlení do terária, které zajišťuje správnou teplotu a přísun UV záření, které někteří terarijní živočichové potřebují. Terarijní vybavení vybírejte podle toho, jakého živočicha si do něj pořídíte. Pro začátečníky jsou vhodné například agamy nebo gekončíci noční – ti jsou na chov poměrně nenároční. Zjistěte si také, zda váš nový člen domácnosti preferuje život o samotě nebo ve skupině, případně zda si můžete pořídit páreček. Většinou je třeba pořídit jednoho samečka a k němu více samiček.

Základ už máte

Terárium máte, jeho obyvatele jste vybrali také a teď přichází ta nejzábavnější část. Dekorování! Opět by mělo být v souladu s potřebami jeho obyvatel podle toho, jaké klima pro život potřebují. Podle toho vyberete podestýlku, úkryty a domečky či speciální rostliny do terária.

Tady můžete být i kreativnější a s pomocí polystyrénu, lepidla a písku třeba vytvořit v teráriu ochoz, odpočívadla či prostor pro šplhání. Můžete do něj umístit okrasné kameny, dřevo či další přírodniny a vytvořit si vlastní umělecké dílo. Fantazii se meze nekladou!

Tags