Home » Cestování » Tip na výlet

Tip na výlet

Rádi byste si s partnerem udělali čas jen sami na sebe a rádi byste vyrazili někam, kde budete moci poznat krásná zákoutí České republiky?

Blansko
ilustrační foto: pixabay.com – PublicDomainPictures

K takovým místům bezpochyby patří Moravský kras, který je známý především díky své krásné krajině. V Moravském krase můžete navštívit některou z krápníkových jeskyň. Mezi nejnavštěvovanější patří Punkevní jeskyně, která se nachází dva kilometry od Skalního Mlýna.

Své oblibě se těší zejména díky tomu, že návštěvníkům umožňují dostat se na dno propasti Macocha a zároveň podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě. Hned začátku prohlídky Vás okouzlí největší stalaktit jeskyně, kterému se přezdívá Strážce. Za návštěvu však rozhodně stojí také jeskyně Balcarka či Kateřinská jeskyně.

Startovním místem k poznání Moravského krasu se Vám může stát ubytování Blansko, který nabízí útulné ubytování za velmi příznivou cenu. Ceník naleznete na této webové adrese www.hotelprobe.cz. Ubytovat se můžete v jednom z osmdesáti pokojů, které jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením. Pobyt v Blansku můžete využít jak k pěší turistice, tak k ježdění na kole, neboť okolí města Blanska je protkáno značenými cyklostezkami, které zvou každoročně na výlet nejen zamilované páry, ale také rodiny s dětmi či seniory. Sdlouhodobým ubytováním Blansko budete maximálně spokojeni.

S malými dětmi můžete navštívit také nedaleké Westernové městečko v Boskovicích. Patříte-li k milovníkům sportu, pak Vás určitě nadchne také sportovní nabídka k zahrání si squashe nebo kuželek. V letním období je zde také možnost koupání se v blanenském aquaparku.

Tags