Home » Ostatní » Užijte si jídlo nejen na talíři, ale i ve filmu a vyberte si některý z tipů na skvělý zážitek!

Užijte si jídlo nejen na talíři, ale i ve filmu a vyberte si některý z tipů na skvělý zážitek!

Láska prochází žaludkem a i ve filmu může být jídlo jedním z hlavních pojítek. Nechte se vtáhnout do děje některých z filmů, v nichž jídlo sehrálo hlavní roli a způsobilo něco neuvěřitelného!

filmy
ilustrační foto: pixabay.com – geralt

Oběd, chyba, setkání…

Máte-li rádi zamotané filmy, romantiku a něco navíc, nenechte si ujít povedený film Cizí oběd. Ukazuje život v Bombaji, kde již 120 let posílají ženy svým mužům do práce obědy po skvěle organizované síti poslíčků.

Stane se jen u jedné z miliónu zásilek, aby nedorazila na místo určení. A právě to se stane hrdince filmu, půvabné Ili, která pošle oběd svému muži, ale ten je omylem doručen jinému člověku. Ili žije dá se říct osaměle v domácnosti a stále doufá, že získá manželovu pozornost. Saajan, který omylem obdržel oběd je starší úředník, který má chvíli před důchodem.

Co způsobí tahle malá chybička a jak změní jejich životy? To uvidíte, pokud si stáhnete film Cizí oběd na těchto stránkách: http://www.filmycz.cz/cizi-obed-ke-stazeni-zdarma/.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Fdd9Y166JXY

Jak skvělé je připravit si vlastní čokoládu?

I další film se točí kolem jídla, tentokrát kolem výroby a míchání různých příchutí čokolády. Ač jde o starší film s názvem Čokoláda, stojí za zhlédnutí. Je zárukou krásně stráveného večera!

Film se odehrává ve Francii, v malé vesničce, kde zavítá Vianne Rocher s dcerkou Anouk. Vianne si otevře malý, útulný obchůdek s čokoládou a snaží se lidem ukázat, jak kouzelné chutě přináší a jak dovede pozvednout náladu. Prostřednictvím čokolády se snaží ukázat lidem, aby se nebáli oddávat vlastním pokušením. Jak už to bývá, má příznivce i nepřejícné jedince.

Čokoláda celým městem otřese, ozývají se ti, kterým se nelíbí hrozba podlomení přísných morálních zásad a zákonů. Vianne má nakonec vliv na všechny obyvatele i na cestovatele na lodi Rouxe (Johnny Depp), kterému se podaří ve Vianne vzbudit touhu někoho mít, někomu patřit.

Komedie se zamyšlením, která ukazuje, jak dokáže čokoláda změnit myšlení člověka, jak dokáže lidi povzbudit a co se stane, když začnou lidé skutečně žít.

Film si můžete stáhnout zde: http://www.filmycz.cz/cokolada-ke-stazeni-zdarma/.

Zabořte se do polštářů, zabalte se do dek, uvařte si voňavý čaj a vychutnejte si filmy, které stojí za to!

Tags