Home » Móda » Vybíráme dětské boty: Jak se vyhnout nejčastějším chybám

Vybíráme dětské boty: Jak se vyhnout nejčastějším chybám

Obuv má zásadní vliv na vývoj dětské nohy. Nesprávně zvolená bota může způsobit nejen deformaci chodidla, ale také potíže s páteří a držením těla. Jak vybrat dětské boty, které nebudou škodit?

dětská obuv

Nejčastější chyby a jak se jim vyhnout

Zjistili jsme, jaké jsou nejčastější chyby, které rodiče při výběru dětských bot dělají. Ale stejná pravidla platí i pro vaše boty – až budete příště vybírat nové trendy lodičky, zkuste je vybírat podle stejných pravidel. A budete mít jistotu, že vám ani vašim dětem boty žádné nepříjemnost způsobovat nebudou. A jaké chyby rodiče nejčastěji dělají?

Tip: Na eobuv.cz pořídíte kvalitní boty pro děti i dospělé.

  • Boty z umělých materiálů. Jsou neprodyšné, ale navíc se nepřizpůsobí tvaru nohy.

  • Špatný tvar boty. Boty pro děti by měly mít prostornou kulatou špičku, která prstům poskytne dostatek prostoru. Zaměřte se především na vnitřní hranu špičky – čím rovnější je, tím lépe. Špičaté boty tlačí prsty směrem k sobě a tím je deformují.

  • Nekvalitní stélku. Vnitřní část bot by měla být ze savého materiálu, vyhněte se umělým materiálům a plochým stélkám.

  • Příliš těžké boty. Zvyšují zátěž pohybového aparátu a také únavu. Dětské boty by tak měly být co nejlehčí.

  • Boty s měkkým opatkem. Zvláště u menších dětí je důležité, aby opatek důkladně nohu zafixoval. Měl by být tuhý a vysoký. Zamezí tak deformaci kotníků a následnému šmajdání.

  • Zkoušení bot vsedě. Nejspolehlivěji určíte správnou velikost boty tak, že vyndáte stélku a necháte dítě, ať se na ni postaví – snadno tak odhadnete potřebnou rezervu.

  • Příliš tuhé boty. Na rozdíl od opatku by v přední části (v oblasti prstních kloubů) měla být bota dostatečně měkká a ohebná.

  • Vysoké podpatky. Ty vytváří příliš velký tlak na přední část chodidla. Dětská bota by měla mít podpatek co nejnižší a současně s co největší plochou.

  • Pořízení bot, co přesně padnou. Dětská bota by měla nabízet zhruba jeden centimetr prostoru navíc, proto vždy pořiďte o kousek větší. Šířka boty musí být minimálně tak široká, jako dětské chodidlo v nejširším místě (oblast prstních kloubů).

Nezapomeňte pravidelně kontrolovat, zda už vašemu dítku zase nepovyrostla nožička a není potřeba koupit boty zase o chlup větší.

Tags