Home » Ostatní » Vybíráme granule pro psa – je třeba si dávat extrémní pozor

Vybíráme granule pro psa – je třeba si dávat extrémní pozor

Granule jsou pro psy ideálním krmivem. Pokud jsou vybrány správně, mohou mu zajistit dokonale vyváženou stravu po celý jejich život. Poradíme vám, na co byste si při výběru granulí měli dát primárně pozor a přidáme i několik tipů na ty nejlepší značky.

acana
ilustrační foto: mujmazlik.cz

Kvalita musí být na prvním místě

Zažívací ústrojí psů a vlastně i jejich celý organismus je velice citlivý. Pokud tedy psovi dáváte granule, musí být vždy na prvním místě kvalita – ta je dána nikoliv reklamními sliby, ale reálným složením granulí. Vždy mu proto věnujte velkou pozornost. Například není vhodné, pokud se v granulích objevuje velké množství obilovin. Ty nemají téměř žádnou výživovou hodnotu a mohou dokonce způsobovat průjmy. Důležitou složkou granulí je maso. Mohou obsahovat sušené maso či masovou moučku. Platí, že čím větší obsah masa, tím lepší granule jsou. Další důležitou složkou je zelenina a někdy také ovoce. Ty jsou zdrojem vitamínů, minerálních látek a aminokyselin a ve stravě psa nesmí chybět!

Rada – pokud krmíte psa granulemi, není dobré je často kombinovat s jinou stravou. Časté změny mohou způsobit zažívací i jiné potíže.

Granule, ze kterých budou mít psi radost!

Vysokou výživovou hodnotu a současně pro pejsky atraktivní chuť mohou nabídnout prémiové granule amerického výrobce Taste of the Wild. Jejich velkým plusem je, že neobsahují obiloviny a naopak obsahují vysoký podíl masa (z bizona, krůty, jehňat aj.) a dalších potřebných látek. Lahodou chuť mají i díky netradičním přísadám jako jsou bylinky, lesní plody či sladké brambory.

Výbornou volbou jsou také granule Purina Pro Plan, jejichž hlavní složkou je kuřecí nebo jehněčí maso či maso z lososa. Značka nabízí kromě klasických i granule pro štěňata či psy seniory.

Třetím tipem od nás jsou granule kanadského výrobce Acana pro dospělé psy. Ceněny jsou pro vysokou výživovou hodnotu. Obsahují například OmegaSCIENCETM a tím příznivě ovlivňují kvalitu srsti i kůže.

Možností samozřejmě existuje mnohem více. Velký výběr kvalitních granulí najdete na www.mujmazlik.cz

Tags