Home » Móda » Vybíráme ideální školní tašku pro prvňáčka

Vybíráme ideální školní tašku pro prvňáčka

Uteklo to jako voda a vy v září pošlete vaše dítko poprvé do školy. Vás i jeho čeká významný krok do života. Kromě klasických školních pomůcek musíte dítěti vybrat školní tašku. Na její kvalitu musíte dát velký pozor. Poradíme, čeho si všímat, aby taška sloužila svému účelu!

foto

Ergonomické tvarování

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, i prvňáčci s sebou každý den do školy musí nosit několikakilogramovou zátěž. Proto je velmi důležité, aby taška měla ergonomické tvarování zad. Tělo dítěte se stále vyvíjí a nesprávná taška se může stát příčinou pokřivení zad. Je důležité, aby taška měla ergonomicky tvarovaná záda. Žádoucí je také polstrování popruhů.

Jak se správně nosí

Aby aktovka nekřivila záda, nastavte popruhy tak, aby vrchní část byla ve stejné rovině se zády. Nedovolte, aby dítě nosilo aktovku nebo batoh na dlouhých popruzích. Právě to je příčinou křivení zad.

Batoh nebo aktovka

Na trhu jsou dnes kvalitní aktovky i školní batohy pro prvňáčky. Je lepší, pokud má aktovka nebo batoh minimálně 2 vnitřní oddíly, do kterých si dítě uspořádá všechny pomůcky. Žádoucí jsou také další malé kapsy, do kterých si dítě uloží svačinu a další menší pomůcky. Pokud je konstrukce pevná, je vlastně jedno, zda zvolíte batoh nebo klasickou aktovku.

Nepodceňujte bezpečí

Zejména na podzim a v zimě je ráno tma nebo šero. Je nutné, aby bylo dítě za snížené viditelnosti dobře vidět. Školní aktovky i školní batohy musí mít na sobě reflexní prvky. Pokud je na sobě nemají našité, kupte je zvlášť. Pořídit lze například reflexní přívěsek. Vůbec nejlepší je, když dítě obléknete ještě do reflexní vesty.

Dítě do výběru zapojte

Pro děti je velmi důležitý design tašky. Zapojte proto vaše dítě do výběru a nechte ho, aby si design tašky vybralo samo.

Kde koupit výhodně

Pokud chcete mít jistotu, že vyberete kvalitní školní tašku, podívejte se na nabídku internetového obchodu Detskyeshop.cz. Čeká tu na vás široký výběr tašek pro prvňáčky i starší školáky za rozumné ceny. Koupíte zde i školní potřeby či dětské oblečení.

Tags