Home » Cestování » Výlet do sladké Florencie

Výlet do sladké Florencie

Itálie je oblíbenou turistickou destinací nejen pro české výletníky, prim v tomto směru hrají hlavně historická města. Řím, Benátky, Milán či Florencie a Janov lákají denně tisíce návštěvníků a lámou v tomto směru evropské i světové rekordy. Pojďme si společně trochu projít třeba právě Florencii.

Florencie
ilustrační foto: pixabay.com – Mariamichelle

Hlavní město renesance

Ano, i tak by se dalo Florencii bez nadsázky přezdívat. Městu dominuje kopule dómu Santa Maria del Fiore, která překvapí relativně prostým interiérem – oproti té nádheře, kterou skrývá její zevnějšek. Gotická katedrála byla svého času třetí největší stavbou světa a úctu vzbuzuje díky svým rozměrům i dnes.

Proslulá je i budova florentské radnice – Palazzo Vecchio – která je spíše středověkým opevněným palácem, kvůli hrozbě vzpoury chudiny proti svým pánům. Ke stejným účelům jako ve středověku slouží mimochodem i dnes.

Velkolepé umělecké skvosty na každém kroku

Máte rádi umění? Zkuste alespoň nahlédnout do známé Gallerie degli Uffizi. Návštěva může znamenat i celý den obdivování se uměleckým dílům, najdete tu Tiziana, Leonarda da Vinciho, Michelangela či Albrechta Dürera a Paula Rubense. Zkrátka od starověku až po pozdní baroko. A když budete mít zájem, nechte se tu zvěčnit také – pouliční malíři zde pracují za zhruba deset eur na portrét.

Most zlatníků aneb Ponte Vecchio

Tento známý most pochází ze čtrnáctého století, spojuje obě části města oddělené řekou Arno. Pokud jste chtěla suvenýr z Florencie, právě tady je dobrá možnost něco malého koupit. A proč se mu říká podle zlatníků? Na konci šestnáctého století tento most museli opustit různí trhovci a byli nahrazeni právě klenotníky.

Chvíle odpočinku? Samozřejmě, navštivte historický park u Paláce Pitti, zvaný též Zahrady Boboli. Typický italský park nabízí nádherné panoráma – uvidíte odtud celé město doslova jako na dlani.

Tags