Home » Ostatní » Vzdělávání pedagogických pracovníků

Vzdělávání pedagogických pracovníků

Pedagogická profese s sebou přináší mnohá úskalí. Kromě neustálé přípravy na vyučování či jiné pedagogické činnosti, tak aby byla dotažena do co největší dokonalosti, by měl učitel mimo jiné umět improvizovat, být neustále pozitivně naladěný, taktní, jednat na principu tolerance.

první pomoc
ilustrační foto: pixabay.com – stevepb

V žádném případě by nemělo jít o zraněnou bytost léčící si svoje ego, ale o harmonickou osobnost se smyslem pro humor spojený s vysokou dávkou kreativity. A pak je tu ještě jedna věc. Správný pedagog touží po neustálém rozvoji svých kompetencí, nerad zůstává na mentální i duchovní úrovni na jednom místě, ale rád se posunuje dál, s čímž souvisí i další vzdělávání pedagogických pracovníků, které není důležité jen z výše jmenovaného důvodu, ale hlavně i proto, že mnozí pedagogičtí pracovníci se mohou ocitnou v situaci, kdy jejich odbornost nebude stačit pro místo, o které se ucházejí a na tento problém narazí mnohem častěji než jednou. Každý kvalitní pedagog by měl také ovládat pravidla první pomoci, které se může naučit například v kurzu první pomoci.

Dále mohou při hledání práce narazit učitelé nebo lektoři, kteří vystudovali pouze jeden obor, čímž se jim uzavře spousta dveří za možnostmi rozšiřování si pedagogických zkušeností a pevného výdělku. Pro ty, kteří se v této situaci octli nebo teprve octnou nebo ze svého vlastního popudu touží po rozšiřování svých vlastních obzorů, mohou si vybrat z několika možností.

Tou první je samostudium vhodné spíše pro skupinu lidí, která ke svým nově nabytým informacím nepotřebuje ,,kus papíru‘‘ a ta druhá možnost je další vzdělávání pedagogických pracovníků, např. ve vzdělávacím centru SEDUCA, které nabízí mnoho rekvalifikačních kurzů a vzdělávacích programů akreditovaných u MPSV, MŠMT a POUZP. např. pro pracovníky sociálních služeb, pro Sanitáře a Lektory. V případě potřeby neváhejte navštívit stránky výše zmiňovaného vzdělávacího centra SEDUCA, které najdete i s kontakty na pověřené osoby pod tímto odkazem:www.seduca.cz/kontakt. Pracovníci tohoto vzdělávacího centra Vám ochotně pomohou najít kurz, který Vám bude plně vyhotovat.

Tags