Home » Móda » Zavalená skříň? Víme, kudy vede cesta k funkčnímu a nepřeplněnému šatníku!

Zavalená skříň? Víme, kudy vede cesta k funkčnímu a nepřeplněnému šatníku!

Očista šatníku je neuvěřitelně osvobozující záležitost. Zbavit se starých kousků je nejen očista skříně, ale i hlavy. Víme, jak se nenošených kousků zbavit bezbolestně, efektivně a tak, aby se to už nikdy nemuselo opakovat.

foto1

Najděte svůj styl. A držte se ho!

Jak byste popsali svůj styl? Jako sportovně uvolněný? Sexy? Bohémský? Romantický? Elegantní? Ať už odpovíte jakkoliv, svého stylu se držte a zbavte se všeho, co do něj nezapadá.

Pokud nevíte, jak svůj styl definovat či poznat, dejte si na stranu oblečení, které nosíte nejčastěji a nejraději. A také oblečení, ve kterém se cítíte nejlépe. Co má společného?

Tip: Osobitost není dána hromadou trendy oblečení podle posledních trendů, ale tím, jak umíte nosit základní kousky. Obyčejný outfit jako džíny a tričko můžete nosit na tisíc způsobů a pokaždé vypadat jinak. Zatímco žluté šaty s volánky na moc způsobů neunosíte. Pamatujte – osobitý styl tvoří hlavně umění nosit módní doplňky.

Vaše osobní barevná paleta

Každý z nás má několik barev, které nosí nejčastěji. Cítíme se v nich dobře a sluší nám. Tak proč se jich nedržet? Určete si barvy, které jsou ve vašem šatníku vítány a držte se jich i při dalších nákupech. Budete mít jistotu, že se vám bude všechno hodit ke všemu a navíc bude váš look jasně rozpoznatelný. A už se vám nestane, že si koupíte stylovou bundu v zářivé barvě, která vám nejen nebude slušet, ale navíc se nebude ani k ničemu hodit.

foto2

Jdeme na očistu!

Vezměte očistu šatníku opravdu vážně. Klidně si každý kousek vyzkoušejte a zjistěte, jak se s v něm cítíte. A začněte oblečení skládat na hromádky:

  • Na první hromádku dejte oblečení, které nosíte.
  • Na druhou hromádku oblečení, které vám je, nenosíte ho, ale chtěli byste.
  • Na třetí patří kousky, které jste neměli na sobě déle než rok a oblečení, které vám není.

První hromádku ukliďte do šatníku. Druhou dejte zvlášť tak, abyste na ní viděli, kdykoliv se budete někam chystat. A třetí se nekompromisně zbavte.

Jakmile něco z druhé hromádky vezmete na sebe, zařaďte to do šatníku. Zbytek po třech měsících vyhoďte, darujte či prodejte.

Hodně štěstí!

Tags