Home » Zdraví » Zavedení zubních implantátů

Zavedení zubních implantátů

Trápí Vás zdravotní potíže se zuby a Vaše zubní lékařka Vám doporučila instalaci zubních implantátů? Svěřte se do péče renomované zubní klinice Prague Dental Clinic, která poskytuje kvalitní péči v oblasti zubního lékařství, jak dospělým, tak dětem.

zubní klinika
ilustrační foto: praguedentalclinic.cz

Zubní kliniku Praha můžete navštívit také v případě jiných zubních onemocnění či potíží, než je zavedení zubních implantátů. Zubní implantáty představují umělé náhrady chybějících zubů, které jsou upevněné podobně jako skutečné zuby přímo v zubní čelisti. Zubní implantáty jsou vyrobeny z titanu a nejčastěji mají tvar drobného šroubku nebo destičky. Větší část implantátu je zakotvena v čelistní kosti, menší část tvoří v dutině ústní pilíř, na který je připevněna uměla zubní korunka nebo můstek.

Zubní implantát umí nahradit zubní kořen vytaženého zubu kořenem umělým. Prague Dental Clinic používá prvotřídní dentální implantáty značky Straumann, Replace a Nobel Biocare. Tyto zubní implantáty se ve většině případů používají při ztrátě jednoho až více zubů. Je možné je použít také při rekonstrukci celé čelisti. Aby Vám mohli být zubní implantátyúspěšně zavedeny, je nezbytně nutné, abyste měli dostatečně kvalitní kosti. Téměř vždy je potřeba nahradit kost vlastní nebo kostí umělou.

Další podmínkou je dobrá zubní hygiena a celkově dobrý zdravotní stav se schopností hojení ran. K tomuto procesu Prague Dental Clinic používá implantologický systém Nobel Guide. Tento systém umožňuje podle CT vytvořit speciální šablonu s otvory. Tato moderní metoda pomáhá provést instalaci implantátů, aniž by pacient pocítil bolest.

Tags