Home » Bydlení » 3 hlavní současné trendy v interiéru

3 hlavní současné trendy v interiéru

Třemi současnými trendy vše rozhodně nekončí,  což zároveň ani my netvrdíme. V článku popisujeme 3 konkrétní případy, které můžeme najít napříč moderními interiérovými, nábytkářskými studii i jimi vytvářenými katalogy.

nábytek
ilustrační foto: nabytekmagenta.cz

Mezi další rysy dnešní doby můžeme nezpochybnitelně zařadit: provzdušňování prostor bouráním příček, nejčastěji mezi obývacím pokojem a kuchyní. V méně případech se propojuje část koupelny, zejména sprchový kout, případně vana s obytnou částí interiéru, umístěné přímo v ložnici. využívání nik pro podhledové osvětlení nebo v případě větších nik a výklenků jsou vyplňovány nábytkem na míru.

Čistý design

Jednoduché linie doprovází současné trendy všech producentů designových doplňků do bytu i nábytku. Pokud se ohlédneme do minulosti, konkrétně mizí různě přeplněné poličky nebo vitríny s výstavkami skla, porcelánu nebo všemožných artiklů z cest, které nikdy nevyužijeme a nahrazují je solitérní doplňky a kusy nábytku, které jsou atraktivní i praktické. K tomu se ale ještě dostaneme.

Barevná rozmanitost

Téměř veškerý sériově vyráběný nábytek je vyráběn hned v několika verzích, barvách a typech. Násobně větší škálu možností skýtá nabídka dekorací a textilií, kterým můžeme dotvořit příjemné a na oko efektní bydlení.

Praktičnost

Dostatek vhodně vybraných úložných prostor nám může, především v bytě, dispozičně pomoci. V těch malometrážních pravděpodobně nelze očekávat radikální zlepšení, kromě optického zvětšení prostor, nicméně ve středně-velkých a velkých bytech, kde se doposud nalézalo více kusů nábytku, bude změna znát. Například předsíňové systémy mohou sloužit do jisté míry minimálně jako organizér.

Kde je sehnat

Ať sháníte do svého interiéru skříně do chodby, obývací stěny, postele včetně úložných prostor a mnoho dalšího, z nabídky, kterou poskytuje NabytekMagenta.cz, vám půjde hlava kolem.

Tags