Home » Ostatní » Najděte si nejvýhodnější půjčku

Najděte si nejvýhodnější půjčku

Potřebujete si půjčit peníze? Rozbila se vám snad pračka? Potřebujete nové auto? Dcera se rozhodla pro studium v Austrálii? Přišel váš partner o práci nebo je v dlouhodobé pracovní neschopnosti a vaší domácnosti jeho příjem chybí?

Ať už je váš důvod pro půjčku jakýkoliv, rozhodně máte z čeho vybírat. Na trhu dnes existuje opravdu velká spousta poskytovatelů půjček, ať už těch menších půjček před výplatou, nebo větších úvěrů.

A přesně z toho důvodu by nebylo úplně nejekonomičtěnší řešení sáhnout hned po té první nabídce, bez ohledu na její podmínky a výhody či nevýhody. K dispozici máte celou řadu online srovnávačů, kam stačí zadat, jaké parametry by půjčka měla mít, a pak už jen vybíráte. Je ale dobré se zaměřit na různé akce. Ty mohou být trvalé, jiné pouze dočasné.

Konkurence v oblasti půjček je opravdu obrovská, a to i po regulaci poskytovatelů při novelizaci Zákona o spotřebitelských úvěrech. A stejně tak, jako v každé oblasti, i v této je pro společnosti důležité mít nějakou konkurenční výhodu. Něco, co zajistí, že si potenciální klient vybere zrovna je a zažádá o půjčku právě u nich. Mezi tyto výhody může patřit například poskytování půjček bez nahlížení do registrů či bez zkoumání příjmů. Také rychlost, s jakou je půjčka vyřízena, je jedno z kritérií.

Čím dál tím více poskytovatelů však volí ještě další cestu, a to jsou různé akce a slevy. Mezi ty nejčastější patří:

  • První půjčka zdarma
  • Splátkové prázdniny
  • Vrácení splátek

První půjčka zdarma

Akce „první půjčka zdarma“ je velmi oblíbená. Znamená totiž, že za vaši první půjčku u této konkrétní společnosti nezaplatíte vůbec nic navíc. Většinou se týká malých rychlých půjček, u kterých neprobíhají pravidelné měsíční splátky, ale půjčenou sumu vrátíte jednorázově v předem dohodnutém termínu. A opravdu vracíte pouze půjčenou částku. Nic navíc. Žádné úroky, žádné poplatky.

Tuto akci má například Zaplo.cz.

V poslední době můžete ale první půjčku zdarma získat už i u poskytovatelů s klasickými měsíčními splátkami, například creditair.cz nebo Provident. Ani zde nezaplatíte vůbec nic navíc.

Splátkové prázdniny

Neboli také odklad splátek.

Toto je akce, kdy během doby splácení můžete pár splátek odložit. Obvykle se o danou dobu prodlouží celková doba splácení. Toto odložení splátek má ale své podmínky. V první řade je nutné, aby byla půjčka či úvěr řádně splácen. Dále je nutné, abyste o odklad zažádali a následně ho poskytovatel schválil. Teprve poté je možné udělat si prázdniny od splácení. A o to opět na předem dohodnutou a schválenou dobu. Ta většinou závisí také na celkové době splácení.

Tento benefit nabízí například již výše zmíněný Provident, který poskytuje mimo jiné i půjčky bez doložení příjmu.

Vrácení splátek

Pokud budete vzorně a včas splácet svou půjčku, můžete získat zpět část svých splátek, případně úroků. Akce, na kterou lidé hodně slyší. Podmínky bývají však opravdu přísné a je důležité si je do detailu prostudovat. Důležitý je fakt, že splátky se vrací opravdu až po řádném doplacení celé půjčky. V praxi to znamená to, že nabízí-li společnost vrácení například 5 splátek, nesmíte si o těchto 5 splátek zkrátit splácení. Je opravdu nutné doplatit celou půjčku. Pak teprve vám poskytovatel slíbené splátky vrátí zpět.

Jako příklad poskytovatelů s touto akcí můžeme uvést třeba Českou spořitelnu. V minulosti tuto akci nabízel také HomeCredit.

Co se týká jednotlivých akcí, nejfrekventovanější bývají nabídky první půjčky zdarma. Všechny však mají své podmínky, které je potřeba si důkladně pročíst a hlavně na ně pamatovat a dodržet je. Základní podmínkou společnou pro všechny akce, je řádné a včasné doplacení půjčky či úvěru. Není však podmínkou jedinou. Pamatujte, že při porušení kterékoliv z podmínek znamená ztrátu nároku na daný benefit.

Tags