Home » Bydlení » 3 způsoby, jak zvýšit bezpečnost oken

3 způsoby, jak zvýšit bezpečnost oken

Ochrana objektů před zloději je v dnešní době velmi důležitá. Ať už se jedná o rekreační objekty, rodinné domy, byty nebo firemní objekty. Z policejních statistik zcela jednoznačně vyplývá, že nejčastěji se zloději do objektů dostávají okny. Určitě je tedy na místě zvýšit zabezpečení oken.

ochranná fólie skla
ilustrační foto: next.cz

V dnešním článku si představíme 3 způsoby, jak zvýšit zabezpečení oken a zabránit zlodějům, aby do objektu vniknuli. Konkrétně se bude jednat o okenní folie, mříže do oken a elektronické zabezpečovací systémy.

První způsob – okenní folie

Bezpečnostní folie na sklo jsou prvním způsobem ochrany oken. Jedná se o ochranu, která není na první pohled vůbec vidět. Na stávající okna se nainstaluje speciální folie, která má hned několik účinků. Po nalepení folie je okno zabezpečeno proti proražení. Její funkce je podobná jako na čelním skle u automobilů. Zkuste si rozbít autosklo a vytvořit do něj díru. Rozbití okna s folií je velmi složité a než se to zlodějům podaří, tak většinou své úmysly vzdají. Dále má folie na oknech i další účinky. Je ideální do dětských pokojů. Nejenže zabrání náhodnému rozbití, ale také ochrání před pořezáním, protože nevznikají ostré střepy.

Druhý způsob – okenní mříže

Okenní mříže můžeme označit, jako klasický způsob ochrany oken, který se využívá dlouhodobě. Zloději na první pohled vidí, že objekt je chráněn mřížemi a že vloupat se do něj bude mnohem složitější. Bezpečnostní mříže do oken odrazují už při pohledu. Do firemních objektů ideální. Majitelé rodinných domů ale s tímto způsobem často váhají, protože si myslí, že mříže na oknech nepřidají designu domu. Moderní provedení mříží ale může í i designové podoby, které vnější schránku domu naopak ozdobí.

Třetí způsob – elektronické zabezpečovací systémy

Elektronické zabezpečovací systémy, neboli alarmy jsou moderním způsobem ochrany objektů. Dříve se využívaly především na ochranu průmyslových a firemních objektů, ale v současnosti se běžně užívají také u rodinných domů. Jedná se o důmyslně rozmístěnou soustavu detektorů a čidel. Čidla mohou zaznamenávat pohyb osob nebo teplotu. Jednat se může přímo o okenní čidla, která celou dobu kontrolují, zda je okno zavřené. Pokud by se otevřelo, třeba násilím, alarmy a elektronické zabezpečení vás na tuto situaci vždy upozorní. Vy pak můžete kontaktovat bezpečnostní složky, které zloděje chytí.

Nevíte, který způsob je nejlepší? nechte si poradit!

Pokud si nejste jistí, který ze zvolených způsobů bude pro váš objekt ten nejlepší, nechte si poradit u odborníků. Nejlépe u specializovaných firem, které mají ve své nabídce všechny výše popisované druhy. Takové firmy jsou schopné poskytnou opravdu objektivní a nezávazné poradenství a najít nejvhodnější variantu konkrétně pro vaše řešení. Jednou z nejzkušenějších firem v této oblasti na našem tru je například Next.cz.

Tags