Home » Bydlení » Bezpečná, úsporná a funkční okna

Bezpečná, úsporná a funkční okna

Při stavbě a rekonstrukci domu představují okna nezastupitelný stavební a estetický prvek nemovitosti. Nicméně okna musí splňovat spoustu kritérií, aby vyhovovala nárokům moderní doby. Jedná se především o úsporu energie a tepla, ochranu proti hluku, bezpečnost a odolnost.

okno
ilustrační foto: dafe.cz

Existuje spousta výrobců oken. Jak si z nepřeberného množství vybrat? Co musí kvalitní okno splňovat? Rozhodující vlastností je materiál, z něhož by mělo být okno vyrobené. K dispozici jsou plastová okna, dřevěné okna, hliníková okna a také jejich kombinace. Každý materiál je charakteristický svými fyzikálními vlastnostmi a vzhledem.

Okno jako ozdoba budovy

„Vedle materiálových vlastností – především roztažnosti profilů – je nezbytné klást důraz na tepelně-technické parametry okna,“ což podotýkají odborníci ze společnosti DAFE-PLAST Jihlava s.r.o.. Kvalitní okno, ať už se jedná o hliníková okna či plastová, se pyšní dobrým rámem a zasklením. Jelikož jsou tyto prvky domu vystavovány nepříznivému počasí, musí být odolné vůči vlhkosti, vodě a větru.

Důležitým aspektem je v neposlední řadě kování. V zavřené poloze musí okno perfektně těsnit a kování musí zajistit snadnou manipulaci při otevírání a zavírání. Nicméně i nejkvalitnější okno může zkazit špatné osazení. Proto doporučujeme tuto práci svěřit do rukou expertů. Každý dobrý výrobce oken montáž oken nabízí.

Odborník na plastová a hliníková okna

Na českém trhu působí pestrá škála výrobců plastových a hliníkových oken. Jednou z nich je také společnost DAFE-PLAST Jihlava s.r.o., která vznikla v roce 1992. Specializuje se na výrobu a montáž plastových a hliníkových oken, dveří, prosklených stěn a v portfoliu nechybí ani zimní zahrady.

Od konkurence je o krok napřed díky svému výstavnímu prostoru. V Jihlavě totiž firma otevřela svůj vlastní SHOWROOM DAFE, kde můžete zhlédnout na vlastní oči její produkty, jež jsou vyrobeny vždy nejmodernějšími technologiemi.

Tags