Home » Bydlení » Chcete se přestěhovat do Prahy? Musíte si dát pozor…

Chcete se přestěhovat do Prahy? Musíte si dát pozor…

Praha je pulzující město a život v ní má řadu výhod. Jste ve větším spojení se vším děním, nabízí se větší možnosti kulturního života, ke všemu to máte jaksi blíže a Praha je samozřejmě i místem, kde je možné sehnat mnohem lépe placené zaměstnání. Jestliže jste před rozhodnutím, že zkusíte štěstí a usadíte se právě zde, věřte, že je to jistě krok správným směrem. Ještě než se ale do Prahy přesunete, měla byste si najít vhodné místo k bydlení a to nemusí být vůbec lehké. Poradíme vám, na co vše si dát pozor!

finep

Nenechte se nalákat na „výhodné sliby“
Pokud se díváte na nabídky bydlení, zjistíte, že je toho více než dost. Zdání ale většinou klame. Většinu bytů k pronájmu mají pod palcem realitní kanceláře, což není výhoda pro vás. Praxe je, že musíte platit i 3 nájmy dopředu a ještě k tomu kauci, takže je třeba mít k dispozici třeba i 50 000 Kč. Stav bytů také nebývá příliš uspokojivý, a pokud chcete bydlet kvalitně, šplhá se nájem i ke 20 000 Kč a to si nemůže každý dovolit.

Zkuste jít cestou koupě
Jestliže chcete bydlet v Praze natrvalo, bude pro vás výhodnější uvažovat o koupi bytu. Dobrá zpráva je, že prodej nových bytů v Praze vzkvétá, takže je možné sehnat krásný byt za příjemnou cenu. Vyřídit hypotéku dnes také není problém. Uvědomte si, že koupí bytu investujete do vlastní budoucnosti. Pokud se z Prahy odstěhujete, můžete byt pronajímat a tak snadno získat vedlejší příjem.

Jaký byt a kde vybrat? 
Asi nejlepší je volit byt menší o dispozicích 1+kk či 2+kk. Budete mít dostatek místa a byt koupíte i na lukrativních místech za přiměřeně nízkou cenu. Příkladem výhodné koupě mohou být byty Praha 5 a konkrétně byty v projektu Západní Město – Britská čtvrť VI. Jejich výhodou je moderní řešení prostor a klidná lokalita, ze které se pohodlně a rychle dostanete do centra. Nové byty v Praze 5 jdou ale poměrně rychle na „dračku“, takže se nevyplácí příliš dlouho čekat.

foto

Rozhodnutí je na vás! My pro vás máme ještě tip na závěr – zde najdete vše důležité, pokud si chcete vzít hypotéku.

Tags