Home » Bydlení » Dětský nábytek: Na co si dát při výběru pozor

Dětský nábytek: Na co si dát při výběru pozor

Vybavujete dětský pokojíček a přemýšlíte, jaký nábytek svým dětem pořídíte? Poradíme vám, na co se zaměřit a podle čeho vybrat ten správný.

Na prvním místě musí být kvalita

Nesnažte se ušetřit tam, kde to není na místě. Jakmile děti trochu povyrostou, bude jich doslova plný dům. A nejen dětský nábytek musí ustát jejich řádění. Nerozhodujte se tedy podle ceny nebo vzhledu nábytku, ale raději podle jeho kvality.

Jak poznáte kvalitní nábytek? Nejdůležitější jsou použité materiály a kvalita jejich zpracování. Zvláště u dětského nábytku je nutné, aby nikde nevyčuhovaly šroubky a hřebíky. Nábytek musí být pevný, stabilní a i volně stojící nábytek by měl nabízet možnost přichycení ke zdi, kterou byste měli využít. Zaměřte se také na rohy a hrany – ty by neměly být příliš ostré.

Tip: Kvalitní dětský nábytek i tipy na vánoční dárky pro děti najdete na nabytek-helcel.cz

Kvalitní postel a stůl: To je základ!

Nejdůležitějšími kusy nábytku v dětských pokojích jsou dětské postele a stoly. Rám postele by měl být stabilní a dostatečně pevný. Ale mnohem důležitější je zvolit vhodný rošt a dětskou matraci – jejich kvalita má vliv nejen na pohodlný spánek, ale také na zdravý vývoj vašeho dítěte.

Tip: Porozhlédněte se po tzv. rostoucím nábytku, u kterého lze nastavovat různou velikost. Budete tak mít jistotu, že nebudete muset pořizovat nový nábytek, jen co vám dítko trochu povyroste.

Pro malé školáky je také důležité zvolit správnou dětskou židli. Nezapomeňte, že dítko by mělo při sezení u stolu dosáhnout oběma nohama na zem a přitom nemít stůl příliš vysoko. Pokud k židli pořídíte kvalitní stůl umožňující měnit výšku, budete mít od nákupu nábytku pár let pokoj.

Myslete dopředu

Nepořizujte nábytek, pro který po pár letech nenajdete využití. Například nábytek ve výrazné barvě či s dětskými motivy může vaše dítko brzy omrzet. Nejvhodnější je pořizovat nábytek v neutrálních barvách a pokoj dozdobit pomocí dekorací, obrázků a dalších doplňků.

Tags